ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Erzurum/Palandöken'de 2+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069698
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 20.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/78 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
194,712 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adliyesi Giriş Kat Adliye Yemekhanesi-ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
5. İCRA DAİRESİ
2019/78 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum ili, Palandöken ilçesi, Harput mahallesi, Kilise tepesi mevki, 191 ada, 372 parsel, 1. Kat, 1 nolu bağımsız bölüm 12/277 arsa payı ile tam hisseli olarak borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz mesken vasfı ile tapuda kayıtlıdır. Meskenin bulunduğu bina 7 katlı olup, 1 nolu mesken 1. katta yer almaktadır. Binada asansör mevcuttur.Mesken 2 oda, 1 salon, giriş holü, yatak odası holü, bir balkon, mutfak, WC, banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Meskenin oda, salon, mutfak, giriş holü, yatak odası döşemeleri ahşap kaplama, ıslak hacimlerin döşemesi seramiktir. Pencereler PVC doğrama olup ısıcam takılıdır. İç kapı kanat ve kasaları Amerikan panel kapıdan yapılmıştır. Isınma kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Meskenin bulunduğu bölgede okul sağlık ocağı, hastane ve cami yakın mesafede mevcuttur.Bina fotoğrafları ve taşınmaza ait detaylı bilgiler dosyasında mevcuttur.
Adresi : Harput Mah. Çat Yolu Ünsallar Apt. Dış Kapı No:25 ( Ana Girişe Göre Sol Tarafta, Kuzey Cepheli 5 Nolu Daire ) Palandöken / ERZURUM
Yüzölçümü : Net kullanım alanı 93,00 m2 - Brüt 110,00 m2
Arsa Payı : 12/277 Arsa Payı, Tam Hisse
İmar Durumu : İlgili belediye başkanlığından imar bilgisi hakkında bilgi alınabilir
Kıymeti : 194.712,22 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Erzurum Adliyesi Giriş Kat Adliye Yemekhanesi-ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR