NARMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum/Oltu'da 3+1 daire icradan satılıktır

NARMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01108528
Şehir : Erzurum / Oltu
Semt-Mahalle : YASİN HAŞİMOĞLU MAH. / OLTU
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

OLTU GÖZLEM 30.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
163,487 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Oltu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (Meclis Salonu) OLTU / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OLTU
İCRA DAİRESİ
2019/21 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Erzurum ili, Oltu İlçesi, Yasin Haşimoğlu Mahallesinde 375 Ada 1 Parsel numaralı parsel üzerinde Sedir Evler Caddesi No:1 Zümrüt Evler A Blok'ta yer alan 4.Kat 21 nolu bağımsız bölümdür. Satışa konu Taşınmazın tamamı borçlu - üçüncü şahıs Ali Kaya adına kayıtlıdır. Taşınmaz A ve B Bloklarından oluşan 8 katlı betonarme bina ve arsası vasfındadır. Taşınmaz Bodrum, Zemin ve 6 normal kattan oluştuğu toplamda 8 katlı betonarme bina ve arsası vasfında olduğu ve çevre düzenlemesinin tamamlandığı Dış cephe sıvalı-boyalı yapıldığı ve çatısının oluklu galvanizli saç olduğu binanın kaloriferli ve kombili olduğu asansörü mevcut olup, belediyenin her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz güney - doğu cephelidir. Satış konu taşınmaz 3 oda 1 salon 1 adet banyo, wc, hol, ve mutfaktan oluştuğu, 2 adet balkonun olduğu, daire alanının 140 m2 ve net alanı ise 120 m2 olduğu duvarlarının sıvalı boyalı olduğu ve tavanın plastik boyalı kartonpiyer ve oda, salon, mutfak ve koridor döşemesi laminant parke olup, ıslak hacimler seramik olarak yapılmış, Dairenin mutfak dolabının, banyo dolabının ve vestiyerinin olduğu, doğalgaz tesisatının kombi sistem, kalorifer peteklerinin panel radyatör olup yapının yaklaşık 5 yıllık bir yapı olduğu, içerisinde ikametin olduğu, bina girişinde kullanılan merdivenlerin mermer, korkulukların ise ferforje olup, bağımsız bölümün mevcut duruma göre yapının yıpranma payının %10 düşürülmesi kanaatine varıldığı ve Borç konusu dairenin bulunduğu yapı III.Sınıf B Grubu yapılar statüsünde değerlendirileceği bilirkişi tarafından tespit edilmiştir. Taşınmaz Oltu İlçe merkezindedir. Taşınmazın imar planındaki yeri; konut alanı yapılaşma planlıdır.
Adresi : Sedir Evler Caddesi No:1 Zümrüt Evler A Blok 4.Kat D:21 Oltu/Erzurum
Yüzölçümü : 140,00 m2
Arsa Payı : 1/59
İmar Durumu : Taşınmaz Belediyenin 1/1000 lik uygulama imar planında ayrık nizam
yedi katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 163.487,29 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Oltu Belediye Başkanlığı Mezat Salonu (Meclis Salonu)
OLTU / ERZURUM

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR