ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Erzurum/Aziziye'de daire icradan satılıktır

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945374
Şehir : Erzurum / Aziziye
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLETİN SESİ 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2093 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,354 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
5. İCRA DAİRESİ
2018/2093 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Erzurum İli, Aziziye İlçesi, Gezköy Mahallesi, Yarımca Yolu Mevkii, 1781 ada, 26 parselde kayıtlı mesken nitelikli D Blok, 1. Kat, 4 Nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Taşınmaz borçlu adına tam hisseli kayıtlı olup brüt 160 m2 net kullanım alanı ise 136 m2 dir. Taşınmaz üç oda, bir salon, bir wc, bir banyo, bir ebeveyn banyosu, bir kiler, iki balkon dan oluşmaktadır. Taşınmaz güney - batı - kuzey cephelidir. Binanın asansörü bulunmamaktadır. Doğalgazlı ve kaloriferli yapı olarak projelendirilmiştir. Tavanları kartonpiyeryer, duvarları sıvalı boyalı, oda ve salon döşemeleri laminant parke, ıslak hacimler seramik kaplıdır. Mutfak dolabı banyo dolabı ve vestiyer mevcuttur. Merdivenlerde granit kaplama ve alüminyum ferforje kullanılmıştır. Dış pencere doğramaları PVC yapılmıştır. Taşınmaz 3.sınıf yapılar statüsinde bulunmakta olup belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kesinleşen bilirkişi raporuna göre taşınmaza 220.354,13 TL değer tespiti yapılmıştır.
Arsa Payı : 26692/106767
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 220.354,13 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2093 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR