ERZURUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Aziziye'de 320m2 müstakil bahçeli dubleks ev icradan satılıktır (çoklu satış)

ERZURUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181802
Şehir : Erzurum / Aziziye
Semt-Mahalle : YARIMCA MAH. / ILICA
: 320
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/108 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,223,367 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Bşk. Konferans Salonu - Kazım Yurdalan Mahallesi Erzurum-Ağrı Yolu No:41(İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI) PALANDÖKEN / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
2. İCRA DAİRESİ
2016/108 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli, Aziziye İlçesi, 6411 Ada, 1 Parsel, YarımcA Mahalle/Köy, Dere kenarı Mevkii, k-2 Blok, Zemin-1 kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Erzurum Aziziye ilçesiYarımca mah. 6411 ada 1 nolu parselde kayıtlı taşınmaz zemin ve 1 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmaz güney, kuzey ve doğu cepheli olup, brüt alanı (dubleks) 380m2 olduğu ve net kullanım alanının ise 320m2 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın zemin kat; oturma odası, mutfak, salon, giysi odası, kiler ve giriş holu, wc ve 1 adet verandadan oluştuğu, 1. Kat ise; 4 oda, 3 ebeveyn banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Çevre düzenlemesinin tamamlandığı tespit edilmiştir. Dış cephe sıvalı-boyalı ve çatısının oluklu galvanizli saç olduğu, binanın kaloriferli ve kombili olduğu tespit edilmiştir. Binanın otoparkının olmadığı ve müstakil bahçesinin olduğu tespit edilmiştir. Belediyenin her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. 5 oda, 1salon, 1 adet normal banyo ve 2 adet ebeveyn banyo, wc, hol ve mutfaktan oluştuğu, 2 adet balkonunun mevcut olduğu görülmüş olup, duvarlarının sıvalı ve duvar kağıdı kaplı olduğu, tavanın plastik boyalı, oda ve salon döşemesinin laminant olarak yapıldığı, ıslak hacimlerin ise seramik olarak yapıldığı tespit edilmiştir. Dairenin vestiyer, mutfak dolabı ve banyo dolabının mevcut olduğu, bina girişinde üst kata çıkışta kullanılan merdivenlerin ve korkulukların ahşap olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Yarımca Mah, Çamlıca Konutları K-2 Blok Aziziye / ERZURUM
Yüzölçümü : 2.402,09 m2 Arsa Payı : 1/2
Kıymeti : 1.223.367,00 TL KDV Oranı : KDV'den Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
Taşınmaz kaydında Erzurum Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2017/60 sayılı dosyası nedeniyle Erzurum 3.İcra Müdürlüğü'nün 2017/1026 Esas sayılı dosyasından konulan ihtiyati tedbir kaydı bulunmakta olup, tescil işlemi bu tedbir kaydı ile birlikte yapılacaktır.
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Bşk. Konferans Salonu - Kazım Yurdalan Mahallesi Erzurum-Ağrı Yolu No:41(İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI) PALANDÖKEN / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli, Aziziye İlçesi, 1807 Ada, 12 Parsel, Gezköy Mahallesi, E Blok, 1.kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz brüt 185 m², net 155 m²'dir. Taşınmaz 4 oda, 1 salon, mutfak, banyo, kiler, antre, hol,duş, wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dış cephe sıvalı boyalı ve çatısının oluklu gavanizli saç olduğu, binanın giriş kapısı camlı, ahşap görünümlü çelik kapı, bina giriş sahanlığı, merdiven basamak ve sahanlıklar granit mermer kaplı, duvarlar, alçı sıva üzeri plastik boya ve merdiven korkulukları paslanmaz krom doğramadır. Taşınmazın etrafı betonarme duvar ile çevrilmiş olup, çevre düzenlemesi yapılmıştır. Mesken dahilinde zeminler; odalar ve salon laminant parke kaplı, ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. Duvarlar; ıslak hacimlerde tavana kadar seramik ve diğer ünitelerde ince alçı sıva üzeri saten boya ve kağıt kaplama, tavanlar duvar kesişim noktalarından kartonpiyer, Mutfak dolapları arası btp, dolaplar lake dolap ve mutfak tezgahı ise mermerittir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları amerikan panel kapı, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Kalorifer tesisatı mevcut, panel radyatörlü, meskenin ısımta sistemi kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Gezköy Mah. Kanarya Sk. Tuana Sitesi E Blok, 1.Kat, D.6 Aziziye / ERZURUM
Yüzölçümü : 4.187,23 m2Arsa Payı : 163/5013
Kıymeti : 283.154,82 TLKDV Oranı : KDV'den Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
Taşınmaz kaydında Erzurum Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2017/60 sayılı dosyası nedeniyle Erzurum 3.İcra Müdürlüğü'nün 2017/1026 Esas sayılı dosyasından konulan ihtiyati tedbir kaydı bulunmakta olup, tescil işlemi bu tedbir kaydı ile birlikte yapılacaktır.
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Bşk. Konferans Salonu - Kazım Yurdalan Mahallesi Erzurum-Ağrı Yolu No:41(İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI) PALANDÖKEN / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/108 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR