ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Erzurum Aziziye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153233
Şehir : Erzurum / Aziziye
Semt-Mahalle : GEZ KÖYÜOSB MAH. / ILICA
Oda Sayısı : 3+1
: 127
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLETİN SESİ 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/886 ESAS
Muhammen Bedeli
:
184,240 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
5. İCRA DAİRESİ
2019/886 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli, Aziziye İlçesi, Gezköy Mah. 1974 Ada, 13 Parsel, A2 Blok Zemin kat, 1 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmaz. Taşınmazın tapu kaydında "17.11.2017 tarihli rapora göre;bu bağımsız bölümün/bloğun projede belirlenen bağımsız bölüm numarası/blok numarası ile fiilikullanımı uyumsuzdur." şeklinde şerhin bulunduğu görülmekle bu yönde alınan ek bilirkişi raporunda ise durumun aynen "Aziziye Belediyesince Gez Köy Mahallesi kapsamında projede bağımsız bölüm hataları ve parsel numarası hataları ile ilgili çalışma yapıp düzenleme yapmıştır. Kıymet takdirine konu parselde zeminde yaptığımız 1974 ada 12 ve 13 nolu parsellerde kayıtlı taşınmazlar üzerinde bulunan bağımsız bölümün fiili durumla uyumlu olduğunu tespit ettik. Zeminde bina iki parsele konumlanmış durumda olup her bağımsız bölüm kendi parseli üzerinde bulunmaktadır. Yani zemin kat 1 numaralı bağımsız bölüm 1974 ada 13 numaralı parsel üzerinde kalmaktadır." bu şekilde olduğu bildirilmiştir.
Erzurum ili Aziziye İlçesi Gez Köy Mah. Dadaşkent mevkiinde bulunan taşınmaz tapuda Ada no 1974, Parsel no 13 de kayıtlı bu ve 12 nolu parsel üzerinde bodrum dahil 5 katlı 8 daireli kargir apartman zemin kat ana girişe göre sol tarafta bulunan 1 numaralı bağımsız bölümden oluşmaktadır. Taşınmazın brüt alanı 145 m2 olup net kullanım alanı net 127 m2 dir. Taşınmaz betonarme karkas yapıdan oluşmaktadır. Döşeme imalatları; tamamından betonarme, şap, kuru mahallerde; oda, salon, döşemeleri ahşap kaplama, ıslak mahaller; banyo, wc, lavabo, giriş holü, gece holü, mutfak döşemeleri seramik kaplıdır. Duvar malzemesi ve kaplamaları; Duvarlar tuğla duvar, dış duvarlar kaba sıva üzeri ince sıva üzeri 5 cm kalınlığında ısı yalıtımı yapılmış olup üzeri destürlü dış cephe kaplaması ile boyanmıştır. Taşınmaz Doğu-Kuzey-Batı cephelerinden oluşmaktadır. Isınması kalorifer sistemiyle yapılmakta olup münferit doğalgaz tesisatı döşenmiştir. Taşınmaz 3 oda, 1 salon, giriş holü ile yatak odası holü, 1 adet balkon, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının her katında 2 adet daire bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye okul, sağlık ocağı ve cami çok yakın olup yakın çevresinde yapılaşma tamamlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu yapının cinsi 3. Sınıf Yapılar-B Grubu Yapılar statüsünde bulunmakta olup yapının yaşı sınıfına ve yıllık periyodik bakımları göz önünde bulundurularak yıpranma payı %30 olarak belirlenmiş olup değeri 184.240,00TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Erzurum İli, Aziziye İlçesi, Gezköy Mah.Dadaşkent Mevkii, Yıldırım Beyazıt Cad. Yeni Yörem Yapı Kooperatifi A2 Blok Zemin Kat
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 8/32
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 184.240,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer :17.11.2017 tarihli rapora göre; Bu bağımsız bölümün/bloğun projede belirlenen bağımsız bölüm numarası/blok numarası ile fiili kullanımı uyumsuzdur.
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/886 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR