T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan/Cumhuriyet Mahallesi'nde 118m2 daire icradan satılık

T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925898
Şehir : Erzincan / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / AKŞEMSETTİN
: 118
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/145 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
245615 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZİNCAN İCRA DAİRESİ

2018/145 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzincan İli Merkez İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 56 Ada 13 Parsel sayılı 708,92 m² yüzölçümlü kat mülkiyetli Bir Adet Dört Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasıflı ana taşınmazda 2. Kat 11 nolu 1/14 arsa paylı Mesken vasıflı bağımsız bölümün tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Keşif mahallinde yapılan tespitte, belediye adres bilgisinde de görüleceği üzere, fiiliyatta ana gayrimenkul binada kapı numarası 6 nolu daire olarak geçen meskenin 11 nolu bağımsız bölüm olduğu görülmüştür. Ana taşınmaz Erzincan Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dâhilinde ayrık nizam % 60 inşaat taban alanı müsaadeli, dört kata imarlı ve ticari alan olarak planlıdır. (Taban Alanı Katsayısı: TAKS: 0,60Kat Alanı Katsayısı: KAKS: 2,40).Taşınmaz şehrin kuzey tarafında, Cumhuriyet Mahallesi sınırları içerisinde, insan-trafik hareketliliği ile ticari faaliyetlerin yoğun olduğu şehrin ana akslarından Ordu Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz Dörtyol olarak bilinen şehir merkezine 1100 metre mesafededir. Taşınmaz Valilik, Askerlik Şubesi gibi şehrin önemli noktalarına yakın konumdadır.
11 Nolu Bağ. Böl. (Mesken):Mesken, brüt 118,95 m² alanlı olarak giriş holü, salon, üç oda, mutfak, banyo, wc ve bir adet balkondan oluşmaktadır. Meskenin dış kapısı ahşap kaplamalı çelik kapı, pencereleri ve balkon kapısı ısı camlı pvc doğrama, iç kapıları ahşap amerikan kapı, salon ve odaların zeminleri laminant kaplama, giriş holü, mutfak, banyo ve wc zeminleri seramik kaplama, salon ve odaların tavanları kartonpiyerli, duvarlar plastik boyalı, banyo ve wc duvarları fayans kaplama, ısıtması doğalgaz kombilidir. Meskenin yıpranması % 6 mertebesindedir.Mesken, ana gayrimenkul binanın ikinci katındaki arka cepheli (kuzey-doğu-güney konumdaki) dairedir. Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyamızdan görülebilir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Ordu Caddesi No:78/6 Merkez / ERZİNCAN
Yüzölçümü : 118,95 m2 Kıymeti : 245.615,43 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/145 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları
7- İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ : Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ yapılamamasıhalinde işbu gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmek üzere ilanen tebliğ olmasına,
8- İhaleden kaynaklanan Katma Değer Vergisi ve Damga Vergisinin en geç satış bedelinin yatırıldığı gün ihale alıcısı tarafından yatırılmalıdır. Aksi takdirde KDV ve DV'nin geç yatırılmasından kaynaklanan bütün cezaların ihale alıcısına ait olacağına, bu ceza ve vergilerin ödenmemesi halinde ihalenin feshine karar verilebileceğinin ilgililere tebliğinekarar verildi. ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR