ERZİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzin/Cumhuriyet Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

ERZİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980134
Şehir : Hatay / Erzin
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ERZİN
Oda Sayısı : 1+1
: 165
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZYURT 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/172 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
89,250 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Hükümet konağı giriş kat İcra Müdürlüğü Erzin/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZİN
İCRA DAİRESİ
2018/172 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İli, Erzin İlçesi, 4649 Parsel, Yeşilkent Mahallesi , Cumhuriyet Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm. Bağımsız bölüm bulunduğu binanın 3. (son) katında olup tek bağımsız bölüm bulunmaktadır.Dört cepheside açıktır. Mesken 1+1mutfak, banyo+tuvalet+hol ve kiler bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaza 2. Kattan 3. Kata çıkış için beton merdiven yapılmayıp ahşaptan yapılan merdivenle çıkış verilmiştir.80 m2 terası olup, terasın üzeri ahşap lambiri ile kaplanmış çatı mevcuttur. Taşınmaz 85 m2 mesken, 80 m2 terası olmak üzere toplam brüt 165,00 M2, net 142,00 M2 alana sahiptir. Bina 9 yıllıktır. Taşınmazın bulunduğu yer belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazda asansör ve doğal gaz tesisatı yoktur.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Pekerler Sok. No Bina No:7 3. KatErzin / HATAY
Yüzölçümü : 499 m2
Arsa Payı : 2/8
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 katlı konut+ticari alan olarak ayrılmıştır.
Kıymeti : 89.250,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler:Yabancı Uyruklu -Gerçek ve Tüzel Kişiliklerin Hatay Kadastro MüdürlüğüTaşınmaz Mal Edinemeyeceği ve İzin Almadıkça Kiralayamayacağı Bölgeİçerisindedir. (Seyhan Nehri Stratejik sahası içerisinde yer almaktatır. )
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Hükümet konağı giriş kat İcra Müdürlüğü Erzin/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/172 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR