ÇORLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ergene'de bahçeli kerpiç ev ve samanlık mahkemeden satılıktır

ÇORLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889885
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
: 752
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
232,778 TL
Birinci Satış Günü
:
28.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Ergene İlçe, Kırkgöz Mahallesi, 1519 Parsel sayılı, Bahçeli Kerpiç Ev ve Samanlık nitelikli taşınmaz. Taşınmaz Kırkgöz mahallesi yerleşim alanı içerisinde yer alıp mahallenin ana arteri durumundaki Cumhuriyet caddesine yaklaşık 115 metre, İstanbul-Edirne Karayoluna yaklaşık 1,6 km. mesafededir. Elektrik, su ve belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup çevresinde 1-2 katlı konut tipi yapılar, yaklaşık 1,5 km. çevresinde sanayi tipi yapılar ve fabrikalar bulunmaktadır. Taşınmazın kuzey-batı kenarında samanlık olarak kullanılan 74 m2'lik yapı ile depo olarak kullanılan 25 m2'lik yapı bulunmaktadır. Kuzeydoğu kenarında konut olarak kullanılan 55 m2'lik ve 35 m2'lik iki yapı bulunmaktadır. Her iki yapının dış cephesi sıva üzeri yeşil plastik boya ile boyalıdır. Pencereleri ve dış kapıları PVC doğramadan mamüldür. Taşınmazların çatı örtüsü ahşap taşıyıcılıdır. 55 m2'lik yapının çatısı kiremit, diğer yapının çatısı eternit kaplıdır.
Adresi : Kırkgöz Mah. Boncuk Sk. No: 9 Ergene Tekirdağ
Yüzölçümü : 752 m2
İmar Durumu : Kırkgöz Köyü Köy Yerleşik Alan Sınırında Kalmaktadır. Bu Alanlarda yapılacak yapılar için Hmax:9,50 (3 kat) maksimum kat alanı sayısı (EMSAL):0,75, Yan Bahçe mesafesi: 3,00 Metre, Arka Bahçe Mesafesi en az 3,00 metre, Ön Bahçe Mesafesi: 5 metredir.
Kıymeti : 232.778,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR