ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ergene'de 5.060 m2 bahçeli kargir ev icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037767
Şehir : Tekirdağ / Ergene
Semt-Mahalle : AHİMEHMET MAH. / MARMARACIK
: 5060
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4139 ESAS
Muhammen Bedeli
:
675,700 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇORLU 4 İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2018/4139 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Ergene İlçe, 2511 Parsel, AHİMEHMET Mahalle/Köy, KÖY İÇİ Mevkii, Tekirdağ ili Ergene ilçesi Ahimehmet Köyü, Köy içi mevkii 2511 Parsel sayılı 5.060 M2 yüzölçümüne sahip tarlalı kerpiç ev ahır ve samanlık vasıflı taşınmaz, İmar planında; ayrık nizam 3 kat konut alanında bulunmaktadır. Taşınmaz Ahimehmet- Saray karayoluna yaklaşık 650 metre uzaklıkta, karayolundan itibaren ulaşımı kilitli parke taşı ile sağlanabilen, TEM otoban girişyoluna, Pepsi Fabrikasına,Köy Mezarlığına,Bemtat Fabrikasına yakın olup çevresinde köy evlerinin bulunduğu bir konumdadır. Dar ve uzun dikdörtgen şeklinde geometrik bir yapıya sahip olan taşınmazın yola bakan cephesinde iki katlı kaba inşaat halinde olan betonarme 250 m2 yüzölçümüne sahip yapı bulunur. Betonarme yapının sağ tarafında yine yol cepheli biriket duvardan imal tek katlı çatısı kiremit kaplı 98 m2 kargir ev bulunur. Benzer şekilde kargir evin yanında tek katlı hem ev hem de garaj olarak kullanılan çatısı Kiremit kaplı, pvc pencere doğraması ve ahşap kapıya sahip kargir yapı bulunur. Taşınmazın üzerinde tarla ve bahçe ziraatı yapılmadığı görülmüş, üzerinde kümes hayvanları yetiştirmek üzere taşınabilir brandadan yapılmış Tavuk barınağı mevcuttur.
Kıymeti : 675.700,00 TL
KDV Oranı : %18 ( Yapının vasfında "TARLALI" lafzı geçtiğinden dolayı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi dışındadır KDV indirimi yoktur)
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4 İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4139 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR