ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ergene/Marmaracık Mahallesinde 90 m² daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051984
Şehir : Tekirdağ / Ergene
Semt-Mahalle : MARMARACIK MAH. / MARMARACIK
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/475 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2019/475 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Ergene İlçe, 568 Ada, 1 Parsel, MARMARACIK Mahalle/Köy, Tekirdağ İli, Ergene İlçesi, Marmaracık mahallesi, 568 ada, 1 parsel sayılı 25527,40 metrekare yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 56/25527 arsa paylı B4 blok zemin kat 1 numaralı bağımsız bölümdeki mesken(fiili adresi; marmaracık beldesi marmara evleri, bağımsız bölümün kıymet takdiri tarihi itibariyle boş ve bakımsız olduğu) nitelikli taşınmaz ihaley ekonu olup, H:24,50, Emsal: 2.00'DIR. Yapı ruhsat tarihi 10/03/2009 yapu kullanma izin belge tarihi 19/12/2012dir ve taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında konut alanında kalmaktadır. Marmaracık mahlalesi içerisinde bulunan, Marmara sitesi içinde mahalle merkezine ve E-5 karayoluna yakın, altyapı hizmetlerinden faydalanan taşınmaz çevresinde konut yoğunluğu artış göstermektedir. İki adet giriş kapısı bulunan dış cephesi boyalı pencere doğramaları pvc olan ve zemin kat + 6 normal kattan oluşan betonarme binada bulunmaktadır. Blokta doğalgaz tesisatı işlemlerinin tamamlandığı belirlenmiştir. Asansör bulunmakta ancak çalışmamaktadır. Meskene binanın sağ giriş kapısından girilerek ulaşılmaktadır. Meskende antre iki oda salon mutfak ve banyo bulunmakla salon ve odaların zemin kaplaması laminat parke duvar ve tavanları boyalı banyonun zemin ve duvarı ise seramiktir. Laminat parkealerin yoğun su aldığı ve kabardığı mutfa dolap ve tezgahlarının söküldüğü ve zarar gördüğü odalardaki duvar boyalarında kabarma ve dökümlelerin meydana geldiği, meskende ikamet etmeden evvel gerekli tamirat işlemlerinin yapılması gereklidir. Mesken brüt 90.93 metrekaredir.
Yüzölçümü : 25.527,40 m2
Arsa Payı : 56/25527
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/475 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR