KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Ereğli/Uzunmehmet'de dubleks mesken icradan satılıktır

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00920708
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : UZUNMEHMET MAH. / KARADENİZEREĞLİ
: 225
Yayınlandığı Gazeteler

DEĞİŞİM 26.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/971 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
397,090 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 10:30
Satış Yeri
:
KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ 1. İCRA DAİRESİ
2017/971 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 1314 Ada, 1 Parsel, UZUNMEHMET Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Zonguldak İli KDZ Ereğli ilçesi Uzunmehmet mah. 1314 ada 1 parsel F blok. Zemin+111 nolu bağ bölüm Mesken- Dubleks. Ana taşınmazın niteliği arsadır. Borçlu hissesi tamdır.11 nolu bağımsız bölümün hisse nispetine arzdan düşen arsa miktarı 334,73 m2dir.Mimari tatbikat projesine göre arz üzerinde A,B,C,D,E VE F bloklardan oluşan 6 adet yapı vardır.Bloklar Bodrum kat + Zemin kat ve 1. kat şeklinde inşaa edilmiştir.Arz üzerindeki bloklar için kat irtifakı yapılmıştır.Satılacak olan Binanın çatısı ve harici koruyucu boyası yapılıdır.Binanın pencereleri pvc plastik doğrama giriş kapısı çeliktir.Dubleks villanın bodrum katı sığınak ve ısı merkezi olarak planlanmıştır.Taşınmaz devamlı güneş alır ve üç cephede açık alana bakmaktadır. Zeminde imar yollarının açık olması ile ulaşım kolaylığı bulunmaktadır.Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden bedelsiz faydalanmaktadır. Taşınmaz çevresinde özel şahıslara ait villa tipi ve geleneksel konut tipi binalar ile okul bulunmaktadır.Yerleşim site şeklinde olduğu için site dış çevre duvar ile çevrilidir.Taşınmaz şehircilik yönünden gelişmekte olan bir bölgede bulunmaktadır. Arzın topografik yapısı hafif eğimlidir. Taşınmaz şehir idari , ticari ve iş merkezine yaklaşık olarak 4 km uzaklıkta bulunmaktadır.Yüzölçümü 225 M2 dir.
Adresi : Uzunmehmet Mah. Aşkın Sit. 1 Nolu Azaklıoğlu Sok No: 15/11 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 225 m2
Arsa Payı : 2/22
İmar Durumu : İlgili belediyenin 02/03/2016 tarih onaylı revize ve ilave imar planına göre arzın imarı A-3 ayrık nizam imar yolu kotu üstünde 3 kat yapı yapılması mümkündür.
Kıymeti : 397.090,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/971 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR