ERDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erdek/Yalı Mahallesi'nde bahçeli havuzlu dubleks ev icradan satılıktır

ERDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907864
Şehir : Balıkesir / Erdek
Semt-Mahalle : YALI MAH. / ERDEK
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1024 esas
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
ERDEK HÜKÜMET KONAĞI ERDEK/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERDEK
İCRA DAİRESİ
2017/1024 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Erdek İlçe, 814 Ada, 4 Parsel, Yalı Mahalle, kastri Mevkii, betonarme dubleks ev ve bahçesi, Taşınmazın tapu kaydındaki vasfı betonarme dubleks ev ve bahçesi olup, borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi tamdır, Taşınmaz üzerinde Türkiye Halk Bankası Aş lehine 29/09/2015 tarih 5736 yevmiye ile 1. Derecede ipotek bulunmakta olup, aynı zamanda dosyamız alacaklısı Hasan Soytürk lehine 13/07/2017 tarih 4250 yevmiye ile2. Derecede ipotek kaydı bulunmaktadır, Taşınmaz üzerinde 2 kat+çatı arasından oluşan dubleks bir bina ile 1 adet havuz ve 1 adet de kazan dairesi bulunmaktadır, dubleks binanın iç ve dış cephelerinin sıva ve boyaları yapılmış, ahşap olan kapı ile pvc. olan pencere doğramaları takılmış,yer döşemeleri de döşenmiş olup dubleks bina iskan edilebilir bir durumdadır, dubleks bina zeminde yaklaşık 200m2 olmak üzere toplamda da çatı arası ile birlikte yaklaşık 500m2 büyüklüğündedir, bina bahçeli bir nizamda yer almakta olup binanın oturduğu arsanın etrafı duvarlarla çevrili bir vaziyettedir, dubleks binanın içinde bulunduğu arsa üzerinde ise yaklaşık 60m2 büyüklüğünde bir yüzme havuzu ile tek kattan yapılmış yaklaşık 30m2 büyüklüğünde kazan dairesi de bulunmaktadır, taşınmazın etrafı duvarlarla çevrili olup taşınmaz kısmen çimenlik kısmense üzeri taş döşenmiş şekilde kullanılmaktadır, ayrıca dubleks binanın bahçesinde küçük bir park alanı da bulunmaktadır, taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 4km, denize ise yaklaşık 400m mesafededir, ulaşımı kolaydır,
Yüzölçümü : 2.169,75 m2
İmar Durumu : Taşınmazın içinde bulunduğu alanda yapılan 3194 Sayılı İmar Kanunun 18. madde imar uygulama çalışması 09/04/2008 tarihinde Tapu Sicil Müdürlüğünce tescil edilmiştir. Bahse konu 3194 sayılı imar kanunun 18.madde uygulaması Belediye Encümeninin 25/02/2014 tarih ve 2014/34 sayılı gündemindeki kesinlik kazanmış olup ilgili encümen kararında 4 adet itiraz dilekçesi ile ilgili düzenleme yapılması belirtilmiş, ilgili değişiklikler Plan müellifine iletilmiş, plan müellifi tarafından encümen kararında belirtilen değişiklikler yapıldıktan sonra yeni uygulama Erdek Tapu Sicil Müdürlüğünde tescil edilecektir. Ayrıca bu parselasyon planının iptaline yönelik davalar açılmış, davalar 18. madde uygulama çalışmalarının iptal edilmesi yönünde sonuçlanmıştır.
Kıymeti : 1.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu sicil kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ERDEK HÜKÜMET KONAĞI ERDEK/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1024 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR