ENEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Enez / Sultaniçe Köyü'nde villa icradan satılıktır

ENEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942874
Şehir : Edirne / Enez
Semt-Mahalle : SULTANİÇE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/94 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
313,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
ENEZ ADLİYESİ ÇAY OCAĞI ÖNÜ ENEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ENEZ
İCRA DAİRESİ
2017/94 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Enez İlçe, 118 Ada, 1 Parsel 8.019,35 m2 arsa üzerinde 2/38 arsa paylı 130 m2 villa, SULTANİÇE Mahalle/Köy, ÇİFTLİK Mevki, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Bölüm Zemin+1. kat 3 Oda 1 Salon+ Amerikan mutfak, antre, banyo, wc, 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta, oturmaya müsait durumdadır. Sıcak su şofbenli, evin duvarlarında sıvalı boyalı, oda zeminleri marley, ıslak zeminler duvarları 1. sınıf seramik, pencere doğramaları tahta tek cam. iç kapıları 2. sınıf tahta kapı ıslak zeminleri 2. sınıf seramik malzemeden yapılmıştır. Yapı Ormanın içerisinde kendisine ait bahçesi bulunan Ormankent sitesi içerisinde dubleks villanın denize mesafesi 5 km olduğu tespit olunmuştur. Brüt 130 m2 dir. Yapı yıpranma payı %20 dir.
Adresi : Edirne İl, Enez İlçe, 118 Ada, 1 Parsel, SULTANİÇE Mahalle/Köy, ÇİFTLİK Mevki, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Zemin+1. kat
Yüzölçümü : 130,00m2
Arsa Payı : 2/38
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcuttur.
Kıymeti : 313.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ENEZ ADLİYESİ ÇAY OCAĞI ÖNÜ ENEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/94 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR