DATÇA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Emecik Mahallesi'nde 2+1 daire mahkeme kararıyla satılacaktır

DATÇA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891245
Şehir : Muğla / Datça
Semt-Mahalle : EMECİK MAH. / DATÇA
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
990,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. Kat:1 No:1 Datça/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın tapu kaydı, cinsi, niteliği, kıymeti, imar durumu ve önemli özellikleri :Muğla İli, Datça İlçesi, Emecik Mah. Çiftlik Mevkii, Cilt No:8, Sayfa No: 784, 797 Parselde kain 4.330,00 m2 yüzölçüme sahip "A blokta altı B blokta iki, C ve F blokta dörter , D blokta E blokta On adet kargir mesken ve bahçesi, ana taşınmaz niteliğinde olup, arsa pay/payda:10/305 hisse oranına kaşı gelen C Blok 11 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz satışa konudur. Taşınmaz Marmaris Karayoluna Cepheli konumda Aktur Tatil sitesinin içinde site yönetimince veireln 614 numaralı konuttur. C blok 11 nolu bağımsız bölüm taşınmaz 01/04/2014 Tarihinden itibaren Datça Belediyesi sorumluluk alanına girmiş olup, bina 1980 yılında yapıldığı, 1986 da emlak vergileri alınmaya başlanıldığı belirtilmiştir.Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından 14/01/2015 tarihinde onaylanan Datça-Bozburun Çevre Koruma Düzeni Planında "kırsal turizm alanı" kapsamında yer aldığı, bu alanlarda 1/5000 ölçekli nazım imar ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı onaylanmadan , uygulama yapılmasının mümkün olmadığı, Datça Belediyesi'nin 25/05/2018 tarih ve 1376 sayılı yazısında belirtilmiştir. Taşınmaz Aktur Tatil Sitesi'nin içinde olup, yapının kapı giriş ve bahçe terası duvarında Datça Belediyesi tarafından uygulanmış YAPI TATİL ZAPTI bulunmaktadır. Site yönetimince ve orijinal projesine göre ÇİĞDEM TİPİ konut olup, zemin katta giriş ön bahçe cephesinde bir adet oda ve banyo-wc bulunmaktadır. Dış cepheden projelendirilmiş bir merdivenle çıkılan üst katta , bir adet yaşama ve yemek odası ve ön cephesi açık olarak projelendirilmiş bir hayat denilen teras alanı bulunmaktadır. Binanın açıkta olması gereken merdivenini içeri alındığı ve üst katta açık olması gerekli hayatın da pencere ile kapatılarak yapının kapalı alının büyütüldüğü ve içerisinin tamir ve tadilat gördüğü anlaşılmıştır. Yapılan uygulamalar 5 yıllık olup, yapı aslen yapı 35 yaşındadır.Yaz-kış oturma şartlarına sahip yapı tadilatı yapılı kullanıma hazır durumdadır.Yapının mevcut durumda kullanım alanı yaklaşık zemin katta 33,0 m2 ve üst katta 30,0 m2 ve toplamda 63,00 m2 hesaplanmıştır. Datça-Marmaris karayoluna 150 m, denize 350 m, Datça İlçe merkezine 35 km mesafede , direk deniz görmez durumdadır. Aktur Tatil sitesi 1986 yıllarından beri var olan bir site olup, içerisinde sağlık ocağı, güvenlik , itfaiye çeşitli kafeler , kendine ait 2 adet sahil , 1 adet migros bulunmaktadır, bahçe yol bakımları ve güvenlik hizmetleri bulunmaktadır. Doğramalar ahşap ve aliminyum olarak yapılı durumda olup panjurludur.
Kıymeti : 990.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. Kat:1 No:1 Datça/Muğla

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR