ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elmadağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

ELMADAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910757
Şehir : Ankara / Elmadağ
Semt-Mahalle : HASANOĞLAN BAHÇELİEVLER MAH. / HASANOĞLAN
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/592 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
123,601 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
01.03.2019 10:45
Satış Yeri
:
Elmadağ Kaymakamlığı Toplantı Salonu Elmadağ/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMADAĞ İCRA DAİRESİ
2014/592 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Elmadağ İlçe, 774 Ada, 5 Parsel, Hasanoğlan Bahçelievler Mah. Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Mıhçıoğlu ortaokuluna takribi 850 m, batı yönünde ana caddeye 260 m, güney yönünde Samsun yoluna takribi 280 m, Batısında camiye takribi 100 m, güneyinde Erkasan Fabrikasına takribi 210 m, Güneybatı yönünde Hasanoğlan köprüsüne takribi 460 m, kuzeyinde hızlı tren çalışmasına takribi 55 m, doğusunda Bazlambaçlılar Setsine takribi 40m olup, alk katında market bulunmaktadır.Daire; Zemin+4 katlı binanın 2. katında kuzeydoğu cepheli olup mesken olarak oturulur vaziyettedir. Salon, 3 oda, mutfak, banyo ve WC'den oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke, duvarları alçı üzeri yağlı boya, tavanları alçı üzeri plastik boyalıdır. Wc ve banyonun zemini seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplama, tavanları alçı üzeri plastik boyalı, dış kapı çelik, iç kapılar panel ve pencereler PVC'dir. Mutfak zemini seramik, duvarları fayans kaplama, tavanı alçı üzeri plastik boyalı, mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Daire 140 m2'lik kaloriferli 3b sınıfı, asansörlü, doğalgaz kombili, takriben 10 yıllıktır.
Yüzölçümü : 1.147 m2
Arsa Payı : 56/1147
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 123.601,33 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : 120 m2 lik saha üzerinde TEK lehine irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 04/02/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 01/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Elmadağ Kaymakamlığı Toplantı Salonu Elmadağ/ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/592 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR