ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan/Taşburun Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074573
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : TAŞBURUN MAH. / ELBİSTAN
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 01.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1898 ESAS
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı) 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2019/1898 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Taşburun Mahallesi, 867 ada, 5 nolu parselde, binanın 1. Normal katında, 4 numaralı Bağımsız Bölümde, 11001/2236754 arsa payına sahip, MESKEN vasfında, 1546 yevmiye numarası ile tam hisse oranlı taşınmazdır. Taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Yeşilyurt Mahallesi, Fatin Rüştü Zorlu Caddesi, TOKİ Sitesi Y-3 Blok, No:38 P/4 adresindedir. Taşınmaz, TOKİ İlkokuluna 130, Somuncubaba Camii ne 360, Özel Final okullarına 620 ve Şehit Harun Kılıç İlkokuluna 250 metre kuş uçumu mesafededir. Manzaralı bir konuma sahip olan taşınmazın çevresinde, son yıllarda yapılan lüks apartman tipi konut sayısında artış gözlenmiştir. Bölge gelişim göstermektedir. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tam olup, ulaşım 20 dk. ara ile geçen belediye ve özel halk otobüsleri ile sağlanabilmektedir.Taşınmazın parsel bazında yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır.867 ada 2 numaralı parselin ifrazı sonrasında 5 numaralı parsel haline gelmiştir. 867 ada 5 parsel üzerinde C2-1,C2-2, C2-3, C2-4, C2-5, Y1, Y2, Y3 ve Y4 blok isimlerinde 9 bina bulunmaktadır. Değerleme konu taşınmazın bulunduğu Y-3 Bloğun konum tespiti, Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan tarihsiz mimari projesindeki vaziyet planından sağlanmıştır. Y-3 blok parselin kuzey doğusundadır.B+Z+3 normal kat olarak yapılan Y-3 Blokta 8 B.B. bulunmaktadır.Bodrum katta sığınak, depo ve kalorifer dairesi mevcuttur. Zemin katta 1-2, 1. Katta 3-4, 2.Katta 5-6 ve 3.Katta 7-8 B.B. numaralı meskenler mevcuttur. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın dışı, dış cephe sıvası ile kaplıdır.Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Bina girişi, binanın batısında zemin kat seviyesinden sağlanmıştır. Satışa konu taşınmaz binanın 1. Normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında önde-sağda-arkadadır. Merdiven çıkışına göre soldaki dairedir. Taşınmaz 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, wc-lb., antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Konu taşınmazın odaların zemini laminant parke, ıslak mekan döşemeleri seramiktir. Islak mekanların duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap, pencereler PVC, duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazın net alanı 102 m2, bürüt alanı 116 m2 dir.
İmar Durumu : Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut alanında, Yençok=6 kat, E:1.20 olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1898 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR