ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan/Pınarbaşı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012744
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : PINARBAŞI MAH. / ELBİSTAN
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 18.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3050 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 11:15
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2017/3050 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydına Göre; Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 547 Ada, 33 Parsel, Pınarbaşı Mahalle, Ketizmen Yolu Mevkii, Zemin Kat - 3 Nolu Bağımsız Bölümde bulunan konut vasıflı taşınmazın satışa konu hissesi tam olup, aşağıdaki bilgiler bilirkişi raporuna göre yazılmıştır.
Taşınmazın konumlu olduğu Veysel Karani Apartmanı, 858,00 m2 parsel alanı üzerinde tek bloktan oluşmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bina; bodrum, zemin, 4 normal ve çatı katından oluşmakta olup, binanın bodrum katında; kazan ve kapıcı dairesi, sığınak alanı, 1 bağımsız bölüm nolu mesken ve bina girişi, zemin katında 2, 3 ve 4 bağımsız bölüm nolu konutlar, 1. normal katında 5, 6 ve 7 bağımsız bölüm nolu konutlar, 2. normal katında; 8, 9 ve 10 bağımsız bölüm nolu konutlar, 3. normal katında 11, 12 ve 13 bağımsız bölüm nolu konutlar, 4. normal katında 14, 15 ve 16 bağımsız bölüm nolu konutlar bulunmaktadır. Binada toplam 16 adet bağımsız bölüm vardır. Çatı katında ise asansör makina dairesi bulunmaktadır. Bina girişi, bodrum kattan yapının batı cephesinden projelendirilmiş olup; mahallinde de projesine uygun şekilde giriş sağlanmaktadır. Binada asansör, otomatik kapı ve diafon sistemi mevcut olup; bina giriş sahanlıkları ve duvarları seramik kaplama olup; merdiven basamakları mermer kaplamalıdır. Bina; yapımı itibari ile standart malzeme ve işçilik ile inşa edilmiştir. Konu taşınmaz; binanın zemin katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında sağ ön tarafta yer almaktadır. Asansörden çıkış yönünde sol taraftaki ilk dairedir. Taşınmaz; güney ve batı cephelidir. Taşınmaz projesine göre; salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup; brüt 149 m2 alanlıdır. Taşınmazın net(*) alanı ise129 m2 'dir. İç mekân özellikleri; oda ve salon hacimlerinin zeminleri parke, oda duvarları boyalı ve tavan- duvar bileşimleri kartonpiyerdir. Islak hacim ve mutfak duvarları fayans kaplamadır. Mutfak bölümünde mdf-lam doğrama mutfak dolapları ve granit tezgâh bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç bölümdeki kapılar camlı ahşap kapıdır. Pencereleri ise pvc doğramadır. Radyatörler paneldir. Meskenin ısınma sistemi katı yakıtlı merkezi sistemdir.((*)NET ALAN; 3 SERİ NO'LU KONUT İNŞAATI VE YATIRIMLARDA VERGİ, RESİM, HARÇ MUAFİYET VE İSTİSNASI GENEL TEBLİĞİ UYARINCA FAYDALI ALAN ÜZERİNDEN HESAPLANMIŞTIR.)
Resmi kurum incelemeleri: Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan bila tarihli kat irtifakına esas onaylı mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu projesi ile uyumludur. Taşınmaza ait ilgili belediyede dosya incelemesi yapılmamıştır. Elbistan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden dosyasına gönderilen imar planı örneğine göre; konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut Alanı lejantında, Ayrık nizam, 5 kat, Hmax:15,50 imara müsaadeli, ön bahçe 5 metre, komşu parsellerden 3 metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahip olduğu görülmüştür.
Taşınmazın adresi ve çevre özellikleri: Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Yeşilyurt Mahallesi, Veysel Karani Caddesi, Veysel Karani Apartmanı, No:7/3 posta adresindedir.
Taşınmaz; Elbistan Huzurevi'ne 140 metre, Elbistan Anadolu Lisesi’ne 900 metre, Elbistan Belediyesi'ne 2000 metre ve Elbistan Tapu-Kadastro Müdürlüğü'ne 750 metre kuş uçumu mesafededir. Bölgede alt yapı hizmetleri tam olup; ulaşım imkanları kolaydır. Taşınmazın bulunduğu bölgede; 4-6 katlı yapılmış binalar ile batısında 8-10 katlı yeni yapılar yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge; ilçe merkezine yakın konumunda olup; ana arterlere yakın olması sebebi ile değerli bir konumda bulunmaktadır. Taşınmaz; orta ve yüksek gelirli vatandaşlar tarafından tercih edilen konuma sahiptir.
Arsa Payı : 55/858
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde 19/09/2018 Tarih ve 11053 Yevmiye sayılı AİLE KONUTUDUR şerhi olup, diğer şerh ve beyanlar dosyasında ve tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3050 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR