ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan Kızılcaoba'da 3+1 daire icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01195090
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : KIZILCAOBA MAH. / ELBİSTAN
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 23.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/701 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.09.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
20.10.2020 15:30
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2019/701 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Kızılcaoba Mahallesi, 638 ada, 12 nolu parselde, binanın bodrum katında, 1 numaralı Bağımsız Bölümde, 8/120 arsa payına sahip, konut vasfındki taşınmazın tam hissesidir. Taşınmaz, Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Yeşil Sokak No:26/1 adresindedir. Taşınmaz, İstiklal İlkokuluna 380, PTT binasına 560 ve Adliye Binasına 470 metre kuş uçumu mesafededir. Taşınmazın çevresinde, son yıllarda yapılan konut sayısında artış gözlenmiştir. Bölge gelişim göstermektedir. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tam olup, ulaşım 20 dk. ara ile geçen belediye ve özel halk otobüsleri ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın parsel bazında yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Taşınmazın yerinin tespiti, Elbistan Belediyesinde bulunan imar paftasından sağlanmıştır. B+Z+3 Normal kat olarak yapılan binada 9 B.B. bulunmaktadır. Binanın girişi, binanın güney batısından bodrum ve zemin kat ara seviyesinden sağlanmıştır. Bodrum katta sığınak, kazan dairesi ve 1 B.B numaralı mesken mevcuttur. Zemin Katta 2-3, 1. Katta 4-5, 2. Katta 6-7 ve 3. Katta 8-9 B.B numaralı meskenler bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Binanın dışı plastik boyalıdır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Satışa konu 1 Nolu B.B: Binanın bodrum katındadır. Bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında önde-solda-arkadadır. Taşınmaz 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, wc-lb., antre, hol, ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaların zemini laminant parke, ıslak mekân döşemelerin zemini seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler pvc, duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazın net alanı 145 m2, bürüt alanı 166 m2?dir.İMAR DURUMU: Elbistan Belediyesinde bulunan arşiv dosyasındaki 17.03.2004 tarihli İmar Çapına göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut alanında, Ayrık nizam, 4 kat, yoldan 5 ve komşu parsellerden 3 er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir. 18.03.2019 tarihinde onaylanan yeni uygulama imar planına göre; konut alanında, ayrık nizam 4 kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 20/10/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/701 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR