ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan Kızılcaoba Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01030930
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Oda Sayısı : 4+1
: 156
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 30.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1202 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 14:10
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2019/1202 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 625 Ada, 9 Parsel, KIZILCAOBA Mahalle/Köy, KIŞLA CAD Mevkii, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydına göre;Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Kızılcaoba Mahallesi, 625 ada, 9 nolu parselde, binanın 5. katında, 10 numaralı Bağımsız Bölümde, 63/884 arsa payına sahip, konut vasfında, 4872 yevmiye numarası ile tam hisse oranına sahiptir.Aşağıdaki bilgiler bilirkişi raporuna göre yazılmıştır. "Taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Kışla Caddesi, Seçkin Tuncel Apt., No:49/10 adresindedir. Taşınmaz, Askerlik şubesinin karşısında konumlu olup,Yeni Camiine 160, Mükremin Halil lisesine 150, Halk Eğitim merkezine 110 ve Elbistan Belediyesine 630 metre kuş uçumu mesafededir. Konut alanı olarak tercih edilen bölgededir. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tam olup, ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazın parsel bazında yerinin tespiti, heyette bulunan fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Z+7 Normal kat olarak inşa edilen binada 14 B.B. bulunmaktadır. Binanın girişi zemin kat seviyesinden Kışla Caddesi üzerinden sağlanmıştır. Zemin katında sığınak, kazan dairesi ve otopark mevcuttur. 1. Katta 1-2, 2.Katta 3-4, 3.Katta 5-6, 4. Katta 7-8, 5. Katta 9-10, 6.Katta 11-12 ve 7.Katta 13-14 B.B. Nolu meskenler bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır.Binada tek asansör mevcuttur. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları alüminyum metal aksamlıdır.Konu taşınmaz binanın 5. Normal katında, bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında önde-sağda-arkadadır. Merdiven çıkışına göre sağdadır. Taşınmaz 1 salon, 4 oda, 1 mutfak, 2 banyo, wc-lb., antre, hol, ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın odaları laminant parke, ıslak mekan döşemeleri seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap, pencereler PVC, duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazın net alanı 135 m2, bürüt alanı 156 m2 dir." şeklinde beyanda bulunmuştur.
İmar Durumu : İmar Durumu:Konut alanında, ayrık nizam, 7 kat, E:2.20, Hmax: 21.00, yoldan 5 ve komşu parsellerden 4.50 er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahip denilmiştir.
Kıymeti : 200.000 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1202 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR