ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan/Güneşli Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012747
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : GÜNEŞLİ MAH. / ELBİSTAN
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 18.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/54 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2019/54 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu kaydına göre; Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 38 Ada, 8 Parsel, Güneşli Mahalle, 2. Kat - 2 Nolu Bağımsız Bölümde bulunan taşınmazın satışa konu hissesi tam olup, aşağıdaki bilgiler bilirkişi raporuna göre düzenlenmiştir.
Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan tarihsiz mimari projesine göre, konu taşınmazın bulunduğu bina Z+2 Normal kattan oluşmakta ve binada 4 B.B. bulunmaktadır. Mahalde yapılan incelemede Z+3 Normal kat + Teras kat olarak inşa edilen bina bulunmaktadır. Taşınmazın 3. Normal katı ve teras katı proje harici yapılmıştır. Zemin katta 3-4 B.B numaralı dükkanlar mevcuttur. 1. katta 1, 2. Katta 2 B.B. numaralı meskenler bulunmaktadır. Binanın dışı plastik boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Bina soba ile ısıtılmaktadır. Bina girişi Küpçüler Sokak üzerinden zemin kat seviyesinden sağlanmıştır. Konu taşınmaz binanın 2. Normal katındadır. 2.Normal katta başka B.B. bulunmamaktadır. Taşınmaz 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, wc-lb., antre, hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Odaların ve ıslak mekan döşemelerin zemini seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC’dir. Taşınmazın net alanı 107 m2, bürüt alanı 123 m2 dir.
Taşınmazın adresi ve çevre özellikleri: Konu taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Güneşli Mahallesi, Küpçüler Sokak, No:7/2 adresindedir. Taşınmaz, Çağdaş İş Merkezine 60, TEB, Garanti bankası ve Akbank’a 180, Vergi Dairesine 230 ve Elbistan Park Otele 210 metre kuş uçumu mesafededir. Alt yapı imkanlarından yararlanması tam olup ulaşım sorunu yoktur. Çevrede bulunan binaların zemin katları dükkan, üst katları büro-ofis mesken tarzındadır.
Arsa Yüzölçümü : 119,51 m2
Arsa Payı : 137/374
Resmi Kurum İncelemeleri: Elbistan Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan tarihsiz mimari projesi incelenmiş olup, konu taşınmazın katı, kattaki konumu projesi ile uyumludur. Belediyede bulunan arşiv dosyasında, konu taşınmazın bulunduğu binaya ait, 21.09.1995 tarih ve 95/283 numaralı yeni yapı ruhsatı, 13.11.2001 tarih ve 95/283 numaralı yenileme ruhsatı mevcuttur.Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; Konut alanında, bitişik nizam, 3 kat ve %100 inşaat alanı olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (muaf),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR