ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan Esentepe'de kerpiç ev ve arsası icradan satılıktır (1/3 hisseli)

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01100094
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 13.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/504 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
86,666 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2018/504 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Esentepe Mahallesi, Tepebaşı Cad. Mevkii, 476 ada, 16 nolu parselde, Kerpiç Ev Ve Arsa vasfındaki Ali Rıza Yazıcıoğlu adına 1/3 hissesidir. Taşınmazın 1/3 hissesi satılacaktır. Taşınmaz, Salihler Camii? ne 50, Hoca Ahmet Yesevi İlkokuluna 160 metre kuş uçuşu mesafededir. Bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır. Konut alanı olarak son yıllarda cazibesi artmıştır.Taşınmazın parsel bazında yerinin tespiti, fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Taşınmazın Elbistan Tapu Müdürlüğünde ve Elbistan Belediyesinde dosyası bulunmamaktadır. 476 Ada, 16 Parsel? 679,00 m2 alana sahiptir. Parselin Sokak cephesi 55 metre olup, ortalama derinliği 13 metredir. Taşınmaz düz bir topografyadadır. Parsel üzerinde tek katlı kerpiç yapı, 2 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. 135 m2 alana sahip kerpiç yapı fiziken ağır yıpranmış olması sebebiyle değer takdirinde göz önünde bulundurulmamıştır. 2 katlı betonarme yapının zemin katı 103 m2, 1. Katı 117 m2 toplam bürüt alanı 220 m2 dir. Yapıda görülen fiziki yıpranma değer takdirinde göz önünde bulundurulmuştur. Elbistan Belediyesinden İcra Dosyasına gönderilen 31.07.2019 tarihli yazıya göre: 1/1000 uygulama imar planında, parselin bir kısmı ayrık nizam 5 kat ticari + konut, bir kısmı ise ayrık nizam 3 kat konut ve yol alanında olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 86.666,67 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/504 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR