ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan/Ceyhan Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997845
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : CEYHAN MAH. / ELBİSTAN
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/152 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
149,994 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2017/152 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydına Göre; Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 287 Ada, 1 Parsel, Ceyhan Mahalle, Zabuntıraş Mevkii, Birinci Kat-4 Nolu Bağımsız Bölümde bulunan Mesken vasıflı taşınmazın satışa konu hissesi tam olup, aşağıdaki bilgiler bilirkişi raporuna göre düzenlenmiştir.
Taşınmazın bulunduğu alan şehir merkezinde olmakla birlikte belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Taşınmaz ticaretin yoğun olduğu bir alanda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu arsa üzerinde zemin katta üç adet dükkan ve üst katlarda her katta birer daire olmak üzere üç kattan oluşmaktadır. Yapının yaklaşık otuz yıllık olduğu düşünülmektedir. Birinci kat 4. No.lu bağımsız bölümde bulunan taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır. Salon, mutfak ve dört odadan oluşmaktadır. Islak hacimler seramik kaplama, kapılar ahşap doğrama, pencereler plastik doğrama, mutfak dolapları ahşap ve eskidir. Brüt 125 m2 alana sahiptir. Konut alanında, bitişik nizam, yapılaşma koşullarına sahip olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre 3-A grubu yapı sınıfı (üç kata kadar-üç kat dahil-asansörsüz ve asansör boşluklu yapı) şeklinde nitelendirilmektedir.
Adresi : Ceyhan Mahallesi Küçük Ceyhan Sokak No. 10/1 Elbistan-Kahramanmaraş
Arsa Yüzölçümü : 140,00 m2
Arsa Payı : 8/34
Kıymeti : 149.994,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında, dosyasında ve Belediyede bulunan dosyalarında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydına Göre; Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 287 Ada, 1 Parsel, Ceyhan Mahalle, Zabuntıraş Mevkii, Zemin Kat-2 Nolu Bağımsız Bölümde bulunan dükkan vasıflı taşınmazın satışa konu hissesi tam olup, aşağıdaki bilgiler bilirkişi raporuna göre düzenlenmiştir.
Taşınmazın bulunduğu alan şehir merkezinde olmakla birlikte belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Taşınmaz ticaretin yoğun olduğu bir alanda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu arsa üzerinde zemin katta üç adet dükkan ve üst katlarda her katta birer daire olmak üzere üç kattan oluşmaktadır. Yapının yaklaşık otuz yıllık olduğu düşünülmektedir. Zemin kat 2 No.lu bağımsız bölüm brüt 34 m2 olup, 3 m dükkan cephesi vardır. Taban kaplaması seramik, duvarları alçı kaplama şeklindedir. Konut alanında, bitişik nizam, yapılaşma koşullarına sahip olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre 3-A grubu yapı sınıfı (üç kata kadar-üç kat dahil-asansörsüz ve asansör boşluklu yapı) şeklinde nitelendirilmektedir.
Adresi : Ceyhan Mahallesi Tekke Sokak No. 7/B Elbistan-Kahramanmaraş
Arsa Yüzölçümü : 140,00 m2
Arsa Payı : 6/34
Kıymeti : 110.066,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında, dosyasında ve Belediyede bulunan dosyalarında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 10/09/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydına Göre; Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 287 Ada, 1 Parsel, Ceyhan Mahalle, Zabuntıraş Mevkii, Zemin Kat-3 Nolu Bağımsız Bağımsız Bölümde bulunan dükkan vasıflı taşınmazın satışa konu hissesi tam olup, aşağıdaki bilgiler bilirkişi raporuna göre düzenlenmiştir.
Taşınmazın bulunduğu alan şehir merkezinde olmakla birlikte belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Taşınmaz ticaretin yoğun olduğu bir alanda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu arsa üzerinde zemin katta üç adet dükkan ve üst katlarda her katta birer daire olmak üzere üç kattan oluşmaktadır. Yapının yaklaşık otuz yıllık olduğu düşünülmektedir. Zemin kat 3 No.lu bağımsız bölüm brüt 38 m2 olup, 3,45 m dükkan cephesi mevcuttur. Taban kaplaması seramik, duvarlar alçıpandır. Arka kısımda depo ve wc kısmı bulunmaktadır. Konut alanında, bitişik nizam, yapılaşma koşullarına sahip olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre 3-A grubu yapı sınıfı (üç kata kadar-üç kat dahil-asansörsüz ve asansör boşluklu yapı) şeklinde nitelendirilmektedir.
Adresi : Ceyhan Mahallesi Tekke Sokak No. 7/C Elbistan-Kahramanmaraş
Arsa Yüzölçümü : 140,00 m2
Arsa Payı : 6/34
Kıymeti : 112.842,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında, dosyasında ve Belediyede bulunan dosyalarında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 10/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/152 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR