ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ/Ulukent Mahallesi'nde 120 m² daire icradan satılıktır

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00988780
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : ULU KENT MAH. / MUSTAFAPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 02.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/202 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 11:10
Satış Yeri
:
lazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2018/202 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili Merkez ilçesi Hüseynik Mah. Cirit Tepe Mevkii 1735 ada, 2 nolu parselde kayıtlı 2.223M² alanlı arsa üzerinde bulunan 1/26 arsa paylı A blok 3.kat 8 nolu bağımsız bölüm mesken borçlu adına tam hisse oranında kayıtlıdır. Gayrimenkulün yer aldığı bina 5 katlı BA karkas olup taşınmazın yıpranma payı %10 mertebesindedir. Binanın dış cephesi hazır sıvadır. Apatman dairesi 1 salon, 3 oda, mutfak, banyo, balkon ve WC'den ibaret olup taşınmazın brüt inşaat alanı 140M², faydalı kullanım alanı 120M² civarındadır. Gayrimenkulün pencere doğramaları PVC, dış kapısı çelik ve ısıtma sistemi kombilidir. Gayrimenkül şehrimizin çokça tercih edilen bir semtinde yer almakta olup bölgenin yapılaşma yoğunluğu bir hayli fazladır. Gayrimenkul Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı yaklaşık maliyetleri tebliğine göre III. Sınıf B grubu bir yapıdır.
Adresi : Ulukent Mah. Kandil Sokak A Blok No:16 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 2.223,00 m2
Arsa Payı : 1/26
İmar Durumu : Taşınmaz yeni revizyon uygulama imar planlarında E:1,50 yapı alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Geçit Hakkı : AT BU PARSEL LEHİNE 3980 NOLU PARSEL ALEYHİNE GEÇİT HAKKI VARDIR.
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/202 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR