ELAZIĞ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Elazığ Tadım Köyünde kerpiç ev ve arsası satılacaktır

ELAZIĞ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962682
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : TADIM KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 689
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
68,385 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 14:50
Satış Yeri
:
Elazığ adliyesi 3.katta bulunan1.Sulh Hukuk mahkemesi 3002 numaralı duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmaz köy içerisinde kerpiç ev ve arsa vasfında olup üzerinde150,00 M²alanlı 2 katlı kerpiç evin bulunduğu, evin üzeri sac çatılı oldğu,evin boş olup her katında 3 oda+salon+mutfak+banyo ve WC den müteşekkil olduğu,tavanı beton,cisirli mertek toprak dam, içi boya ve badanalı olup bakımsız bir şekilde olduğu tespit edilmiştir.Belediye imar sınırları dışında mücavir alan dışında kalmaktadır.Taşınmazın satışında %1 KDV uygulanacaktır.Tapu kaydında bir kısım hissedarların hissesi üzerinde haciz şerhi bulunmaktadır.

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Elazığ Tadım köyü, köy içi mevkiinde, 3072 Parsel, Kerpiç ev ve arsa, Yüzölçümü: 689,00 M²

Kıymeti : 68.385,00 TL

1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:50 - 15:00 arası-

2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:50 - 15:00 arası

Satış Yeri : Elazığ adliyesi 3.katta bulunan1.Sulh Hukuk mahkemesi 3002 numaralı duruşma salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR