ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ merkezde icradan satılık 2+1 daire (çoklu satış)

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889990
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : SÜRSÜRÜ MAH. / SÜRSÜRÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/739 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

2017/739 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 4186 Ada, 1 Parsel, SÜRSÜRÜ Mahalle/Köy, Han Pınarı Mevkii Mevkii, C Blok - 6. Kat - 33 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı mesken vasfıdaki taşınmazın yer aldığı bina 2.borum+1.bodrum+zemin+7 katlı B.A. karkas kombili,asansörlü bina olup yıpranma payı %5'tir. Taşınmazın yer aldığı sitede A,B,C,D,E ve F boklu yapılar bulunmakta olup taşınmaz site içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina her katta dört daireli bir binadır. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile kaplıdır. Satışa konu mesken 2 oda, salon, mutfak, wc, lavabo ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde döşeme kaplaması seramik, diğer mahallerde laminat parke, pencereleri PVC'dir. Meskenin dış kapısı çelik, ısıtma sistemi kombili, asansörlü ve merdivenleri mermerdir. meskenin brüt alanı 100 m2, net alanı ise yaklaşık 83 m2'dir. Taşınmaz her türlü belediye hizmetinden yararlanmakta olup, ulaşımı kolaylık arz etmektedir. Taşınmaz ana arterlere ve toplu konutlara yakın bir konumdadır. Taşınmaz şehrin yeni semtlerinden, yapılaşmanın devam ettiği ve kısmi olarak bölgede yapılaşmanın tamamlandığı bir bölgede yer aldığı rapor edilmiştir.
Adresi : Abdullahpaşa Mh. 288. Sokak No:23/C Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 83 m2 Arsa Payı : 8/1784
İmar Durumu : Taşınmaz yeni revizyon uygulama imar planlarında, imar planında E:1,30 Hmax serbest yapı alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 4186 Ada, 1 Parsel, SÜRSÜRÜ Mahalle/Köy, Han Pınarı Mevkii Mevkii, D Blok - 2. Bodrum Kat - 2 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı mesken vasfındaki taşınmazın yer aldığı bina 2.borum+1.bodrum+zemin+7 katlı B.A. karkas kombili, asansörlü bina olup yıpranma payı %5'tir. Taşınmazın yer aldığı sitede A,B,C,D,E ve F boklu yapılar bulunmakta olup taşınmaz site içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina her katta dört daireli bir binadır. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile kaplıdır.Satışa konu mesken 3 oda, salon, mutfak, wc, lavabo ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerde döşeme kaplaması seramik, diğer mahallerde laminat parke, pencereleri PVC'dir. Meskenin dış kapısı çelik, ısıtma sistemi kombili, asansörlü ve merdivenleri mermerdir. meskenin brüt alanı 130 m2, net alanı ise yaklaşık 107 m2'dir. Taşınmaz her türlü belediye hizmetinden yararlanmakta olup, ulaşımı kolaylık arz etmektedir. Taşınmaz ana arterlere ve toplu konutlara yakın bir konumdadır. Taşınmaz şehrin yeni semtlerinden, yapılaşmanın devam ettiği ve kısmi olarak bölgede yapılaşmanın tamamlandığı bir bölgede yer aldığı rapor edilmiştir.
Adresi : Abdullahpaşa Mh. 288. Sokak No: 23/D Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 107 m2 Arsa Payı : 8/1784
İmar Durumu : Taşınmaz yeni imar revizyon uygulama imar planlarında, imar planında E.1,30 Hmax serbest yapı alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 135.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/739 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR