ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ Merkez'de 4+1 daire icradan satılıktır

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113727
Şehir : Elazığ / Merkez
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HABERKENT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2372 Esas
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
08.04.2020 11:20
Satış Yeri
:
Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri İdare Binası Müzayede Salonu, Abdullahpaşa Mah., Malatya Cad., No:126, (Abdullahpaşa Trafo Kavşağı) Merkez /Elazığ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ
1. İCRA DAİRESİ
2019/2372 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 1808 Ada, 9 Parsel, Sürsürü Mahallesi, F Blok, Zemin Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm (mesken vasıflı).11/11/2019 günlü Bilirkişi raporuna göre; gayrimenkulün yer aldığı parsel üzerinde Bodrum+5 katlı, BA Karkas, doğalgazlı, kaloriferli, asansörlü, 6 blok halinde binalar bulunmaktadır. Her katta 2 adet daire yer almaktadır, Parsel üzerinde siteye ait sosyal tesisler ve halı saha bulunmaktadır, bahçesinde peyzaj uygulamaları yapılmış olup site yolları kilitle parke ile kaplıdır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı boya ile boyalı olup yalıtım amaçlı mantolama uygulaması yapılmıştır. Bina yıpranma payı %10 civarı olup, dairenin 1 salon, 4 oda, mutfak, banyo+ wc ve 2 adet balkonun yer aldığı, taşınmazın net kullanım alanının yaklaşık 170m² civarı olduğu, ıslak zeminlerin karo seramik ve diğer zeminlerin laminant parke, pencere doğramasının pvc olduğu belirtilmiştir.Borçlu hissesi Tam'dır.
Adresi : Cumhuriyet Mah., Kaşgarlı Mahmut Sk., Kardelen Sitesi, F Blok, No:14/2 Merkez / ELAZIĞ Yüzölçümü : 170 m2 Arsa Payı : 105/6294
İmar Durumu : İnşaat tarzı Belediye yeni revizyon uyg.imar planında ayrık nizam 5 kat yapılaşmaya izinli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 325.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı: 12/01/2009-392 yevmiye numaralı
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 08/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri İdare Binası Müzayede Salonu, Abdullahpaşa Mah., Malatya Cad., No:126, (Abdullahpaşa Trafo Kavşağı) Merkez /Elazığ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2372 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR