ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ Merkez'de 125 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01190933
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ABDULLAHPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ELAZIĞ HAKİMİYET 17.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/197 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2020 11:00
Satış Yeri
:
Doğukent mah. Mustafa Temizer caddesi no: 109 ( Belediye Hayır Çarşısı yerleşkesi ) ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ


2019/197 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 1781 Ada, 2 Parsel, SÜRSÜRÜ Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tam hisse ile Muzaffer Uslu adına kayıtlıdır.taşınmaz 1350 m2 alanlı beş katlı kargir apartman üzerinde bulunan 1/15 arsa paylı 2. kat 9 bağımsız bölüm nolu mesken vasfındaki taşınmaz olduğu. Ana taşınmaz bodrum+zemin+4 kat betonarme karkas olarak inşa edilmiştir.Taşınmaz ana yapının dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası, çatı örtüsü kiremittir. mesken 3 oda, salon, banyo, mutfak, wc, banyo ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Meskenin duvarları sıva üzeri saten boya, döşeme kaplaması ıslak hacimlerde seramik, salonda ahşap parke, diğer mahallerde laminat parkedir. meskenin dış kapısı çelik ve ısıtma sistemi merkezi kombilidir. meskenin alanı onaylı projesine göre brüt 144 m2 net alanı ise yaklaşık 125 m2'dir. Taşınmaz Cumhuriyet Mahallesinde doğusundaki beyzade efendi bulvarına 150 m mesafede, kuzeyindeki Fethi Ahmet Baba Bulvarına 100 m mesafede, Akgün Avm ye 675 m mesafede, güneyindeki Malatya caddesine 200 m mesafede, çevresinde toplu konutlar bulunmakta ve şehrin tercih edilebilecek bölümünde olup, altyapı, yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi belediye hizmetleri mevcuttur. taşınmaz ulaşım yönünden kolaylık arz etmektedir. taşınmazın yeri, mevkii, konumu, alanı, özellikleri, çevre koşulları, serbest piyasa rayiçleri ve diğer faktörler nazara alınarak taşınmazın beher m2 sinin yapılan çok yönlü incelemeler neticesinde 850 TL edebileceği kanatine varılmıştır. Taşınmazın yaşı, inşa tarzı ve diğer özellikleri dikkate alındığında yıpranma oranının %20 olduğu kanatine varılmıştır. mesken yapı yaklaşık birim maliyetinde beher m2 si 1450 TL olan III. sınıf ( B ) grubu yapılar sınıfından değerlendirilecektir.

Adresi : Cumhuriyet Mah. Acemgülü Sk. Bilge Sitesi C Blok No: 8 ELAZIĞ
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : İnşaat tarzı Elazığ Belediyesinin 09/08/2019 tarih ve 3750 sayılı yazısında taşınmazın imar planında ayrık nizam 5 kata müsaadeli konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 09/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/11/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Doğukent mah. Mustafa Temizer caddesi no: 109 ( Belediye Hayır Çarşısı yerleşkesi ) ELAZIĞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/197 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/07/2020 NOT: Gazete ilanı veya elektronik ilan tebliğat yapılamayan ilgililer içinİİK 127. Maddesine göre tebligat hükmündedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR