ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Elazığ merkez Salıbaba mahallesinde icradan satılık 3+1 daire

ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925637
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : SALI BABA MAH. / MUSTAFAPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/294 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
163,409 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.03.2019 11:30
Satış Yeri
:
Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

2018/294 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili, Merkez ilçesi, Mornik Mahallesi, Ada no:2470, Parsel no:10 olup üzerinde yer alan yapılardan C blok, Birinci kat, 4 nolu bağımsız bölüm görülmüştür. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina dâhilinde doğalgaz sistemi bulunmakta olup onaylı mimari projesine göre asansör bulunmamaktadır. Kıymet takdirine konu 4 nolu bağımsız bölüm kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre, antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo,WC-lavabo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. (3+1) Kat irtifakına tesisli Onaylı Mimari Projesine göre yaklaşık 110 m2 net (kullanılabilir alan) ve yaklaşık 125 m2 brüt alana sahip olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Yapı sınıfı: 3.Sınıf-B grubudur.

Adresi : Salıbaba Mahallesi Çitil Sokak C Blok, No:56/4 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 1.241 m2
Arsa Payı : 1/16
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Nizam 5 kat ve TAKS:,30 yapılaşma koşullarına haiz olduğu bilgisi alınmıştır. Taşınmazın çevresel özellikleri ile incelenmiş olup 1241,00m2 alanlı arsa üzerine 3 blok olarak inşa edilmiştir.
Kıymeti : 163.409,37 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/294 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR