ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ/Kırıklar Mahellesinde 2+1 daire icradan satılacaktır

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00931244
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : KIRKLAR MAH. / MUSTAFAPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNIŞIĞI 18.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/97 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2018/97 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili merkez Kesrik mahallesi Uncuyolu mevkii 1674 ada 13 parsel A Blok 2. kat 5 nolu BB taşınmaz. Taşınmaz Elazığ ili Kırklar mahallesi Yükselen sokak No: 7 Elazığ adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde 3 katlı BA karkas olarak yapı mevcuttur. Taşınmazın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Taşınmaz 2 oda, salon, mutfak, banyo ve WC den oluşmaktadır. Bürüt 96,2 m/2 net 83 m/2 alanlıdır Islak zeminler seramik, diğer alanlarda laminant parkeler döşenmiştir. Yapının pencereleri PVC ısıtma sistemi kombilidir. Taşınmaz her türlü belediye hizmetinden faydalanmakta olup ulaşımı kolay yerdedir.
Adresi : Elazığ İli Kırklar Mahallesi Yükselen Sokak No: 7 Elazığ Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : Taşınmaz yeni revizyon uygulama imar planında blok nizam 8 katlı TAKS: 0,30 KAKS : 2,40 yapı alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 04/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/97 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/01/2019

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR