ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ/Kesrik Mahallesi'nde 125 m² daire icradan satılacaktır

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00992385
Şehir : Elazığ / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

FIRAT 09.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 14:50
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2019/9 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Elazığ ili Merkez ilçesi Kesrik Mahallesi uncu yolu mevkii 7973 nolu parselde A blok 3. Kat 6 nolu bağımsız bölüm mesken borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Parsel üzerinde A-B bloklu 2 adet apartman bulunmaktadır. Gayrimenkulün yer aldığı bina Bodrum Kat(otopart)+Zemin Kat+5 katlı BA karkas, kaloriferli, asansörlü bir bana olup yıpranma payı %5'dir. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Isı yalıtımı amaçlı mantolama uygulaması yapılmıştır. Apartman dairesi 1 salon, 3 oda, mutfak, banyo ve WC'den ibaret olup, faydalı kullanım alanı 125M²'dir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, pencere doğramaları PVC, kapı doğramaları ahşap mobilya, zemin kaplamaları laminant parke olup ıslak zeminler karoseramik kaplıdır. Mutfak dolapları, yüklük ve vestiyer yapılı vaziyettedir. Apartman dairesinin 2 adet balkonu bulunmaktadır. Siteye ait otopark bulunmakta olup binanın bodrum katında yer almaktadır. Gayrimenkul her türlü belediye hizmetinden yararlanmakta olup toplu taşıma araçları güzergahında olup, ulaşımı kolay bir konumdadır. Gayrimenkul Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yapı yaklaşık birim maliyetleri tebliğine göre III. Sınıf B grubu bir yapıdır.
Adresi : Kırklar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:114 Kat:3, 6Nolu Bağ.Böl. Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 1.226,00 m2
Arsa Payı : 1/25
İmar Durumu : Yeni revizyon plan notlarının TİCK1 plan notu ve (B) plan notu şartlarında TİCK1 blok nizam 10 kat yapılaşmaya izinli ticaret ve konut alanında yer almakta olup, TAKS=0,30 KAKS=2,40 nizamındadır.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -6306 sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.-Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR