ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ/Kesrik Mahallesi'nde 105 m² daire icradan satılıktır

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980009
Şehir : Elazığ / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ELAZIĞ HAKİMİYET 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3958 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2018/3958 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 4359 Ada, 3 Parsel, KESRİK Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu Elazığ ili Merkez ilçesi Kesrik Mah. Uncu Yolu Mevkii 4359 ada 3 parsel zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm meskendir. Gayrimenkulün yer aldığı bina 4 katlı BA karkas olup taşınmazın yıpranma payı %10 mertebesindedir. Binanın dış cephnesi hazır sıvadır. Apatman dairesi 1 salon, 3 oda, mutfak, banyo, WC den ibaret olup brüt inşaat alanı 105 M², faydalı kullanım alanı 90M² civarındadır. Gayrimenkulün pencere doğramaları PVC, ıslak hacimlerin döşeme kaplaması seramik, dış kapısı çelik ve sııtma sistemi kombidir. Gayrimenkul şehrimizin çokça tercih edilen bir semtinde olup bölgenin yapılaşma yoğunluğu bir hayli fazladır. Gayrimenkul ticari alanlara yakın bir konuda olup, ulaşımı kolaydır. Yapı sınıfı III. sınıf B grubu bir yapıdır. Gayrimenkul borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.
Adresi : Sanayi Mah. Polat Sokak No:1 Zemin Kat Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 246,81 m2
Arsa Payı : 3/31
İmar Durumu : Taşınmaz yeni revizyon uygulama imar planlarında TİCK1 B plan notu şartalrında blok nizam 10 katlı yapı alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatdaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3958 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR