ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ / İzzetpaşa Mahallesinde 85 m2 daire icradan satılacaktır.

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942319
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : İZZET PAŞA MAH. / İZZETPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HABERKENT 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3344 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2018/3344 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 122 Ada, 30 Parsel, İZZETPAŞA Mahalle/Köy, Çocuk Bakımı ve Hekim Mevki Mevkii, 2. Kat - 3 Nolu Bağımsız Bölüm mesken vasfındaki taşınmazın yer aldığı bina 4 katlı BA karkas olup taşınmazın yıpranma payı %20 mertebesindedir. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Satışa konu apartman dairesinin 1/2 hissesi Fatma Yüksel , 1/2 hissesi Vahit Yüksel adına kayıtlı olup, tamamı satışa konu edilecektir. Mesken 1 salon, 3 oda. mutfak,banyo, 2 adet balkon ve WC'den ibaret olup inşaat alanı 98 m2, faydalı kullanım alanı 85 m2 civarındadır. Taşınmazın pencere doğramaları PVC. dış kapısı ahşap ve ısıtma sistemi kombilidir. Taşınmaz şehrimizin çokça tercih edilen bir semtinde yer almakta olup bölgenin yapılaşma younluğu bir haylı fazladır. Taşınmaz her türlü belediye hizmetinden yararlanmakta olup ticari alanlara yakın bir konumda ulayımı kolaydır. Taşınmaz Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yapı yaklaşık maliyetleri tebliğine göre III. sınıf B grubu bir yapı olduğu rapor edilmiştir.
Adresi : Yeni Mh. Şar Rahmi Sokak Kat Apartmanı No:20 Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 85 m2 Arsa Payı : 7/35
İmar Durumu : Taşınmaz yeni imar revizyon uygulama imar planlarında TİCK A plan notu şartlarında Blok nizam 12 katlı yapı alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3344 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR