ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Elazığ/Doğukent Mahallesi'nde 180 m² daire icradan satılıktır

ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00988771
Şehir : Elazığ / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 180
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 02.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/203 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:35
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ELAZIĞ1. İCRA DAİRESİ
2018/203 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili Merkez ilçesi Hüseynik Mahellesi 932 ada, 7 nolu parselde A blok 1.kat, 5 nolu bağımsız bölüm mesken'dir. Gayrimenkul borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Gayrimenkul seyda molla bahri bulvarının güneyinde 130mt mesafede, Doğukent ortaokulunun doğu karşısında 70mt mesafede yer almaktadır. Gayrimenkulün yer aldığı bina Bodrum kat+ 5 katlı BA karkas, kaloriferli, asansörlü bir bina olup yıpranma payı %10'dur. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Isı yalıtımı amaçlı mantolama uygulaması yapılmıştır. Apartman dairesi 1 salon+3 oda+mutfak, banyo ve WC'den ibaret olup, faydalı kullanım alanı 180M²'dir. Taşınmazın giriş kapası çelik, pencere doğramaları ahşap desenli PVC, kapı doğramaları ahşap mobilya, zemin kaplamaları laminant parke olup ıslak zeminler karoseramik kaplıdır. Mutfak dolapları yüklük ve vestiyer yapılı vaziyettedir. Apartman dairesinde 2 adet balkonu bulunmaktadır. Gayrimenkul Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yapı yaklaşık birim maliyetleri tebliğine göre III. sınıf B grubu yapıdır.
Adresi : Doğukent Mah. 98. Sok. Beykonakları Sit. A Blok No:7(5 Nolu Bağımsız Bölüm) Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 3.285,00 m2
Arsa Payı : 5/185
İmar Durumu : Elazığ belediyesi yeni revizyon uygulama imar planında E=1,50'dir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/203 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR