ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Elazığ / Akçakiraz ilçesinde tek katlı ev ve arsası icradan satılacaktır

ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948371
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : AKÇAKİRAZ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 551
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

FIRAT 18.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/297 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,030 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:15
Satış Yeri
:
Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ
2018/297 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili, Merkez ilçesi, Akçakiraz Beldesi, Etminik tapu Mahallesi, Ada no:212, Parsel no:2 olup üzerinde yer alan tek katlı Bina ve kalan arsa görülmüştür. Yapı sınıflandırmasında parsel üzerindeki ana yapı 3-A yapı grubuna dâhildir. Taşınmazın konumlu olduğu parselin Akçakiraz Belde Belediyesinden alınan bilgiye göre 1/1000 ölçekli planda belediye imar sınırları içinde konut lejantında, Ayrık Nizam 2 kat ve TAKS:0,40 yapılaşma koşullarına haiz olduğu bilgisi alınmıştır. Taşınmaz Elazığ Hava Limanı nın batı yönünde. Elazığ-Diyarbakır D300 karayolunun sağ tarafında, ana yoldan yaklaşık 500m mesafededir. Yakın bölgesinde sulama kanalı ve Yeşil semt sahası bulunmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu yapı mesken amaçlı olup, temel katında odunluk, zemin katında dolu mesken bulunmaktadır. Konu taşınmaz üzerindeki yapı yaklaşık 10 senden fazla gibi görünmektedir. Yapının ilgili Belediyede herhangi bir iznine, Yapı Ruhsatına rastlanılmamıştır. Ayrıca Kadastro paftasında yapılan incelemede yapının kadastroda işli olmadığı görülmüştür. Yani yapı yasal değildir. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina dâhilinde ısınma sistemi bulunmayıp, ısınma ihtiyacı soba ile sağlanmaktadır. Kıymet takdirine konu olan mesken antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo,WC-lavabo ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmaz üzerindeki yapı yaklaşık 70m2 net (kullanılabilir alan) ve yaklaşık 80 m2 brüt alana sahip olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.
Adresi : Yeşilkuşak Mahellesi Kanalaltı Sokak, No:4 Akçakiraz Beldesi Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 551 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Yapının ilgili Belediyede herhangi bir iznine, Yapı Ruhsatına rastlanılmamıştır. Ayrıca Kadastro paftasında yapılan incelemede yapının kadastroda işli olmadığı görülmüştür. Yani yapı yasal değildir.
Kıymeti : 80.030,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediyesi Başkanlığı Kültür Merkezi Encümen Toplantı Salonu - Cumhuriyet Mah. Malatya Caddesi No:30 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR