EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edremit'te bahçeli iki katlı kerpiç ev icradan satılıktır

EDREMİT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092831
Şehir : Balıkesir / Edremit
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6540 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Edremit İcra Dairesi Müzayede (Satış) Salonu-Edremit Adliyesi Zemin Kat Edremit/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2018/6540 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN, TAPU KAYDI, CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :

Tapu Kaydı:Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Güre Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 750 Ada, 1 Parsele kayıtlı, 24 Cilt, 2356 Sayfa Nolu, Bahçeli Kerpiç İki Katlı Ev nitelikli taşınmazın tam hissesi.Dosyamıza sunulmuş olan 04.02.2019 tarihli bilirkişi raporunda taşınmaz için

''KONUMU: Köy yerleşim alanı içerisinde, Parsel, Çanakkale asfaltına 3.140 m, denize 3.280 m, Güre Köy Meydanına 100 m mesafededir.Ulaşım kamu ve özel araçlarla sağlanabilmektedir.

ÖZELLİKLERİ: Parsel üzerinde 2 katlı, bahçeli, kerpiç ev nitelikli bir taşınmaz bulunmaktadır.Bu taşınmaz köy meydanına yakın durumda bulunmaktadır.Evin alt katında hol, antre, büyük bir oda, mutfak, salon, banyo, arka tarafta geniş bir bahçe ve üst kata çıkış merdiveni, üst katında hol, geniş bir sofa, 3 adet oda bulunmaktadır.Taşınmaz 90 m² oturum alanına, 180 m² kullanım alanına sahiptir.Yapı yaklaşık 80-90 yıllık bir yapıdır.Ancak zamana bağlı olarak restore edilmiş ve halen kullanılmaktadır.Döşemeleri laminant parke kaplıdır.Duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır.İç kapılar sert ağaçtan yapılmış vernikli vaziyettedir.Balkon kapıları ve pencereler ahşap desenli pvc esaslı malzemeden yapılmış ve ısıcam takılıdır.Alt kat pencereleri dışına panjur takılmıştır.İç merdiven ahşap çalışma tezgahı, tezgah altında ve üstünde dolapları mevcuttur.Islak mekan yer döşemeleri seramikle, duvarları tavana kadar fayansla kaplıdır.Yapının dış cephesine püskürtme sıva atılmış ve boyanmıştır.Yapı üzerinde saçaklı, ahşap çatı ve kiremit örtüsü mevcuttur.Yapı içerisinde kalorifer tesisatı mevcuttur.'' denilmektedir.
Adresi : Çınaraltı Caddesi No:2 Edremit / BALIKESİR

Arsa Payı : --
Yüzölçümü : 90 m² oturum alanına, 180 m² kullanım alanına sahiptir.
İmar Durumu : Var-İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, bitişik nizam, 3 kat, ticaret+konut alanında, kentsel sit sınırlarına cepheli ancak, dışında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler/Mükellefiyetler/Beyanlar : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Edremit İcra Dairesi Müzayede (Satış) Salonu-Edremit Adliyesi Zemin Kat Edremit/BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden (18.12.2019 tarihinden), artırma tarihinden önceki gün (06.01.2020 tarihine) sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Açık artırmaya iştirak edenlerin taşınmazın yukarıda yazılı tahmini değerinin %20 miktarı kadar pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri lazımdır.İhaleye katılmak isteyenler ihaleye katılım için gerekli % 20 teminatları ihale anında fiziki olarak yatırılabilecekleri gibi Müdürlüğümüzün T.Vakıflar Bankası T.A.O Edremit Şubesine ait TR430001500158007305665233 nolu iban numarasına müdürlüğümüzdeki post cihazından T.Vakıflar Bankası T.A.O isimli bankaya ait bankomat kart ile ya da bankaya giderek isim-soyisim belirtilerekten de yatırabilirler.Teminat yalnızca TL cinsinden kabul edilecektir.Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden (12.01.2020 tarihinden), ikinci artırma gününden önceki gün (05.02.2020 tarihine) sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6540 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İİK.127 maddesi uyarınca kendisine tebligat yapılamayan ilgililere e-ilanın ve gazete ilanının tebliğ yerine kâim olmak üzere ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR