EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne, Yıldırım'da 340 m² 4+2 tripleks villa icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011386
Şehir : Edirne / Merkez
Oda Sayısı : 4+2
: 340
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

VATANDAŞ 14.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/36578 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 09:25
İkinci Satış Günü
:
04.09.2019 09:25
Satış Yeri
:
Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2017/36578 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 1133 Ada, 183 Parsel, HIDIRLIK Mahalle/Köy, 5 nolu tripleks villa Nolu Bağımsız Bölüm 3708,49 m2 yüz ölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmazın üzerinde bulunan Mahir Kent Sitesinde yer alan 5 nolu bağımsız bölüm, Tripleks Villa niteliği ile 1/14 arsa paylı olarak tamamı borçlu adına kayıtlı olup, tapu kaydında bodrumda E-1 depo ve E-2 garaj eklentisi bulunmaktadır.
3. İMAR PLANINDA AYRILDIĞI AMAÇ:
İncelemeye konu taşınmaz Edirne Belediye Başkanlığı (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) nezdinde yapılan araştırmada taşınmazın şehir imar planında, serbest nizam 2 katlı konut alanında, E:1,5, Hıdırlık Tabya Koruma Alanında kaldığı anlaşılmıştır.
4.TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Değerlemeye konusu 5 nolu bağımsız bölüm numaralı mesken sırasıyla, zemin+ 3 kattan oluşmaktadır. Zemin katı açık mutfaklı bir salon ve veranda, 1.katı salon, mutfak, wc, balkon, 2.katı 3 oda, 1 banyo+wc, 3.katı 1 oda, teras hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları lamine kapıdır. İç merdivenler ahşap malzemeden üretilmiştir. Taşınmazın pencere ve balkon kapıları PVC dir. Taşınmazın zeminleri ıslak hacimlerde seramik kaplama, zemin katta yer alan salonun zemini seramik kaplama diğer mahaller laminant parke kaplıdır. Taşınmazın duvarları ıslak hacimlerde fayans kaplama, diğer mahallerde saten boyalıdır. Taşınmazın tavanları tavan boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyo dolabı ve duşa kabin mevcuttur. Taşınmazın mutfak dolapları 1.sınıf malzemeden yapılmış olup, ısınma bireysel kombi ile sağlanmaktadır. Brüt Alanı 400 m2 ve Net Alanı 340 m2 olduğu anlaşılmış olup, meskenin dekorasyonlu olduğu tespit edilmiştir. 25 yaşındaki bina 3B yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Yıldırım Mah.Küme evleri Mahir Kent Villaları No.5/5 Merkez/Edirne
Yüz ölçümü : 400 m2 Brüt
Arsa Payı : 1/14
İmar Durumu : İmarlıdır
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 09:25 - 09:30 arası
2. Satış Günü : 04/09/2019 günü 09:25 - 09:30 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı (516.000,00 TL.den az olmayacak bir bedelle) ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini (516.000,00 TL.den az olmayacak bir bedelle)geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/36578 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR