EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne / Yancıkçı Şahin Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941260
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : YANCIKÇI ŞAHİN MAH. / EDİRNE
Oda Sayısı : 1+1
: 35
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5975 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2017/5975 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 493 Ada, 82 Parsel, YANCIKÇI ŞAHİN Mahalle/Köy, 1. kat .3 Nolu Bağımsız Bölüm 154,66 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde bulunan yapının 1. Kat 3 numaralı bağımsız bölümüdür. 110/1252 arsa paylı Mesken nitelikli taşınmazdır. Mesken şehir merkezinde olup, yakın çevresinde Şeyh Çelebi Cami, DSİ lojmanları, Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü, Şükrüpaşa İlkokulu gibi donatılar mevcuttur. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. Ulaşım sorunu bulunmamakta olup, toplu taşıma güzergahına yakındır. Tapu kaydında tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Mesken; 1 oda, 1 salon, amerikan mutfak, banyo-wc ve balkon hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyon tamamlanmış ve oturmaya müsait durumdadır. Brüt Alanı 40 m2 ve Net Alanı 35 m2 olduğu anlaşılmış olup, meskenin asansörlü, kombili ve yaklaşık 5 yıllık olduğu tespit edilmiştir. Bina 3B yapı sınıfına girmektedir.

Adresi: Yancıkçı Şahin Mahallesi Elekçiler Çıkmazı Sok. Bilbaşar Apt. No:5 D:3 Merkez / EDİRNE,

Yüz ölçümü: 35 m2 ,

Arsa Payı: 110/1252,

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmazın şehir imar planında, Ayrık Nizam 5 Katlı Kısmen Ticaret Kısmen Meskun Konut Alanı içinde kalmaktadır.

Kıymeti : 80.000,00 TL,

KDV Oranı : %1,

Kaydındaki Şerhler :İpotek Alacağı vardır.
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5975 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR