EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne/Nişancıpaşa Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049530
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : NİŞANCIPAŞA MAH. / EDİRNE
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HUDUT 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5849 ESAS
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 09:15
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 09:15
Satış Yeri
:
Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2019/5849 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
TAPU KAYDI: Edirne İli, Merkez İlçesi, Çokalca Mahallesinde bulunan ve tapunun 446 ada 82 parsel numarasında 545,04 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda yer alan 2 kat, 5 nolu bağımsız bölüm, 3/42 arsa paylı olarak 1/1 hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
RUHSAT BİLGİLERİ: 02.11.2010 Tarih ve 490 sayılı, Yeni Yapı Ruhsatı.
01.06.2012 Tarih ve 261 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi
İMAR DURUMU: İncelemeye konu ana taşınmaz Edirne Belediye Başkanlığı?nın (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) 28.05.2019 tarihli imar durum sorgulamasında, Konut+Ticaret Alanı içinde kaldığı, Hmax: 12,50 m yapılaşma şartlarına sahip olduğu bilgisi alınmıştır.
TAŞINMAZIN CİNSİ: Mesken
BİNA YAŞI: 7
BRÜT VE NET ALANI: Brüt alanı: 140 m2, Net alanı: 115 m2
BORÇLU HİSSESİ: 1/1
MEVCUT LOKASYONU: Bahse konu taşınmaz, Kıyık Caddesine cepheli olup, B. Molla Mustafa Paşa Camine 25 m, 50. Yıl İlkokuluna 210 m, son yıllarda ticari faaliyetlerin arttığı Kıyık Caddesine cepheli mesafede olup, şehrin eski yerleşim bölgesinde yer almaktadır.
Taşınmazın çevresinde kendisi gibi 4-5 katlı apartman tipi yapılaşma bulunmakta olup bölgede doluluk oranı %100 seviyesindedir. Bölge gelişmekte olan bir bölgenin inşaatının tamamlanması ile son zamanlarda bölgeye olan talep artmış durumdadır. Taşınmazın çevresi konut fonksiyonlu gelişmiştir.Bölge orta ve üzeri gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Bodrum+Zemin+3 katlı betonarme binanın 2. Normal Katında sağ cephesinde yer alan mesken; 3 oda, 1 salon, 1 antre, 1 hol, 1 mutfak, 1 banyo, 1 w.c, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
İNCELEME:
İncelemeye konu taşınmaz bodrum+zemin+3 katlı binanın 2. Normal katında yer almaktadır. Mesken 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, w.c ve balkon hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyonu tamamlanmış ve oturmaya müsait durumdadır. Mutfak bakımlı, iç kapılar ahşap kapı, dış kapı çelik kapı, tüm oda zeminleri, laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplıdır. Meskenin asansörlü ve bireysel kombili olduğu, ana taşınmazın köşe parselde yer aldığı, ön cephesinin açık olduğu tespit edilmiştir. 7 yaşındaki bina 3/A yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Nişancıpaşa Mah. Küçük Zincirlikuyu Sok. No.6 D.5 Merkez/Edirne

Yüz ölçümü : 140 m2 Brüt
Arsa Payı : 3/42
İmar Durumu : İmarlıdır
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : YÖNETİM PLANI
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5849 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR