EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078244
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : BARUTLUK MAH. / EDİRNE
Oda Sayısı : 2+1
: 57
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNDEM 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13423 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
24.01.2020 14:15
Satış Yeri
:
İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2019/13423 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Edirne İl, Merkez İlçe, 1321 Ada, 107 Parsel, ARNAVURKÖY Mahalle/Köy, FIRINLARSIRTI Mevki, CY-B-4 Blok/ZEMİN kat/B GRİŞ/4 B.B.N.LU Nolu Bağımsız Bölüm 11.788,62 m2 yüz ölçümlü ?Altı adet altı katlı betonarme apartman ile iki adet beş katlı betonarme apartman ve arsası? vasıflı taşınmazın üzerinde bulunan, CY-B-4 Blok, B girişi Zemin kat 4 nolu Mesken niteliğindeki bağımsız bölüm, 1/140 arsa paylı olarak borçlu adına kayıtlıdır.Yapı Ruhsatı: 15/02/2012 tarih ve 46/B4-B sayılı ,Yapı Kullanma: 10/08/2012 tarih ve 361 sayılı Taşınmaz Toplu Konut İdaresinin Arnavutköy mevkine yapmış olduğu yerleşkenin içinde yer almaktadır. Yakın çevresinde benzer nitelikte konutlar ile sosyal donatı alanları bulunmaktadır. Ulaşım yönünden şehir içi minibüsler ve özel araçlarla kolay erişim mesafesindedir. Taşınmaz; Edirne şehir merkezine yaklaşık 2000 metre mesafede yer almaktadır.Taşınmaz bodrum+zemin+4 normal katlı betonarme binanın zemin katında yer almaktadır. Konu taşınmaz 2 oda, salon-mutfak ve banyo-wc, hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 57 m2 brüt alanlıdır. Taşınmazın yerinde yapılan incelemesinde giriş kapısı ahşap görünümlü çelik kapı ve iç oda kapıları ahşap doğrama, pencereler PVC doğramadır. Islak hacimlerde fayans kaplama olup diğer hacimlerde parke kaplamadır. Duvarlar ıslak hacimlerde fayans kaplama olup diğer hacimlerde saten boyalıdır. Tavanlar tavan boyalı ve kartonpiyerlidir. Taşınmazın mutfak hacminde dolap ve tezgâh mevcut olup banyo hacminde vitrifiyeler mevcuttur. Taşınmazda ısınma sistemi olarak bireysel doğal gaz kombi kullanılmaktadır. Ana taşınmazın dış cephesinin ısı yalıtımı yapılmış ve binada asansör yoktur. 7 yaşındaki bina 3/A yapı sınıfına girmektedir.

Adresi : Barutluk Mahallesi, Ahmet Taşçı Caddesi, Toki Konutları, Cy-B4 Blok, B Girişi, Zemin Kat Daire:4 Merkez / EDİRNE,

Yüz ölçümü: 50,00 m2,

Arsa Payı : 1/140,

İmar Durumu : Var. Taşınmaz: 1/1000 ölçekli Edirne Uygulama İmar Planında Blok nizam, h: 18,50/ 6 kat, E:1,00 konut olacak şekilde yapılaşma koşullarının olduğu bölge içinde kaldığı anlaşılmıştır.

Kıymeti : 120.000,00 TL,

KDV Oranı: %1,

Kaydındaki Şerhler:Muhtelif dairelerin hacizleri vardır.

Diğer : 06/12/2012 Tarih ve 13608 Yevmiye ile 01/07/2012 tarihli Yönetim planı beyanı yazılıdır.
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 24/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri: İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13423 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR