EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne/Lalapaşa'da kerpiç ev icradan satılıktır (çoklu satış )

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978925
Şehir : Edirne / Lalapaşa
Semt-Mahalle : HAMZABEYLİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

EDİRNE HABER 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Dosya No
:
2016/3778
Muhammen Bedeli
:
6,600 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2016/3778 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Lalapaşa İlçe, 113 Ada, 3 Parsel, HAMZABEYLİ Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Kerpiç Ev, Ahır ve Avlusu nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde metruk, kullanılmayan ve ekonomik değeri olmaya bir kerpiç ev bulunmaktadır. Taşınmaz Hamzabeyli Köyü yerleşim alanı merkezinde konumlanmaktadır. Tapu kaydında 1/8 hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Tapu kaydında; ''2 Derece Askeri Yasak Bölge İçerinde Kalmaktadır.'' şerhi mevcuttur.
Taşınmazın imar durumu, konumu, parselin ana yola ve/veya kadastral yollara cepheleri, ulaşım kolaylığı, sosyal donatılara yakınlığı gibi kıstasların yanı sıra, yakın çevrede kısa süre önce gerçekleşmiş satışlar ve hali hazırda satışa sunulan arsalar için talep edilen tutarlar dikkate alınmak suretiyle birim m2 arsa için 20,00 TL değer tespit edilmiştir.
Adresi : Hamzabeyli Köyü Lalapaşa/Edirne
Yüzölçümü : 2.619,89 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Köyiçi
Kıymeti : 6.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :''2 Derece Askeri Yasak Bölge İçerinde Kalmaktadır.'' şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Lalapaşa İlçe, 149 Ada, 28 Parsel, HAMZABEYLİ Mahalle/Köy, Yüksecik Yer Mevkii, Köyün güneybatısında, köy merkezine yaklaşık 2.200 metre mesafede, Hamzabeyli Sınır Kapısına yolu üzerinde sağda, gümrük kapısına yaklaşık 650 metre mesafede konumlanmaktadır. Taşınmaz üzerinde tarım yapılmamaktadır.
Tarlanın konumlu olduğu parsellerin ana yola ve/veya kadastral yollara cepheli olup olmadıkları, ulaşım kolaylığı, sulama imkanı bulunup bulunmadığı, arazilerdeki kot farkları ve toprak yapısı, üzerindeki ekili-dikili olan ürün tipleri gibi kıstasların yanı sıra yakın çevrede kısa süre önce gerçekleşmiş satışlar ve hali hazırda satışa sunulan tarlalar için talep edilen tutarlar dikkate alınmak suretiyle birim m2 tarla için 20 TL/m2 olarak değer tespit edilmiştir.
Adresi : Hamzabeyli Köyü Lalapaşa/Edirne
Yüzölçümü : 107,45 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 270,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ''2 Derece Askeri Yasak Bölge İçerinde Kalmaktadır.'' şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3778 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR