EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne / Kavgaz Mevkinde 3+1 daire icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981591
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : ŞÜKRÜPAŞA MAH. / EDİRNE
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNDEM 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/583 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
386,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:15
Satış Yeri
:
İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2018/583 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 2453 Ada, 9 Parsel, KAVGAZ Mahalle/Köy, A BLOK/5.NORMAL KAT/24 Nolu Bağımsız Bölüm 5.018,20 m2 yüzölçümlü A Blok Dokuz B Blok Sekiz Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasıflı ana taşınmazda yer alan A Blok 5.kat 24 nolu bağımsız bölüm, 1/60 arsa paylı olarak BORÇLU adına kayıtlıdır. Niteliği;Mesken,BİNA YAŞI: 5, Brüt alanı 160,00 m2, net alanı 135,00 m2, BORÇLU HİSSESİ: Tam,Taşınmaz Suni Gölet rekreasyon sahasına 250 mt, İMKB Serhat Meslek Lisesine 60 mt, Aile Hekimliği sağlık tesisine 200 mt, Dini Tesis Alanına 220 mt. mesafede olup, şehrin gelişimini tamamlamış bölgesinde yer almaktadır. Bodrum+zemin+7 katlı betonarme binanın 5.katında kuzey cephesinde yer alan mesken; 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 antre, 1 banyo, 1 wc, 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Merdiven çıkışına göre sağda yer almaktadır. MESENİN; iç dekorasyon tamamlanmış ve oturmaya müsait durumdadır. Duvarlar saten alçı, mutfak 1.sınıf, banyo dolabı ve duşakabin mevcut, iç kapılar lamine kapı, dış kapı çelik kapı,tüm oda zeminleri laminant parke, ıslak zeminler ve mutfak 1.sınıf seramik kaplıdır.Meskenin çift asansörlü ve bireysel kombili olduğu, ısınmanın bireysel doğalgaz ile sağlandığı tespit edilmiştir. 5 yaşındaki bina 3B yapı sınıfına girmekte olup, güvenlikli bir site olduğu belirlenmiştir.
Adresi: Şükrüpaşa Mahallesi Kimyalar Tabya Sokak Altın kadeh Sitesi A Blok Da:24 Merkez / EDİRNE,

Yüz ölçümü : 135,00 m2,

Arsa Payı: 1/60,

İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Taşınmazın şehir imar planında, Emsal: 1,50 ve Serbest Nizam Kentsel Gelişme Alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 386.000,00 TL,

KDV Oranı: %1,

Kaydındaki Şerhler :İpotek ve muhtelif dairelerin hacizleri vardır.
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/583 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR