EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Kavgaz Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093389
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : ŞÜKRÜPAŞA MAH. / EDİRNE
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/295 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ


2019/295 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Edirne İl, Merkez İlçe, 1766 Ada, 6 Parsel, KAVGAZ Mahalle/Köy, B blok zemin kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm 1.307,00 m² alanlı A-Bbloklu zemin dahil 6 katlı betonarme bina ve arsası vasıflı ana taşınmazdaki 25/800 arsa paylı B blok, zemin kat, 1 bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı taşınmazdır. Tapu kaydında 1/1 hissesi borçlu adına kayıtlıdır. B blok nolu binanın zemin katında konumludur. İnceleme günü taşınmazın içerisine girilememiş, referans olması amacı ile 2 nolu bağımsız bölüm içerisine girilerek inceleme yapılmıştır. Mesken; projesine göre 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. 2 numaralı bağımsız bölüm ve 1 numaralı bağımsız bölümün iç mahal açısından benzer olduğu düşünülmektedir. 2 Numaralı bağımsız bölümün ıslak zeminleri seramik, salon ve oda hacimlerinde yerler laminat parke, dış kapı çelik, doğal gaz kombili, bakımlı ve asansörlüdür. Tamamlanma oranı %100 olup, içinde oturum devam etmektedir. Taşınmaz projesine göre brüt 117 m² kullanım alanlıdır. Yakın çevresinde Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu, Lala Şahinpaşa Cami, Diş Hastanesi bulunmaktadır.

Adresi: Şükrüpaşa Mahallesi, 142. Sokak, B Blok, No:8/B, Zemin Kat, D:1 Merkez / EDİRNE,
Yüz ölçümü: 117,00 m2 ,
Arsa Payı : 25/800,
İmar Durumu: Var.Taşınmazın konumlu olduğu parsel imar planında, Blok Nizam, 5 Kat, TAKS 0,3, KAKS 1,5, Konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 215.000,00 TL,
KDV Oranı: %1,
Kaydındaki Şerhler :Diğer :" YÖNETİM PLANI 14/08/1997 Açıklamalı" Beyan şerhi ve yine "11/06/2010 tarih ve 6055 AT Bu gayrimenkul mülkiyeti Kat Mülkiyetine geçmiştir Açıklamalı"Beyan şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/295 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR