EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne/Kavgaz Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986721
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : ŞÜKRÜPAŞA MAH. / EDİRNE
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

VATANDAŞ 26.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13675 ESAS
Muhammen Bedeli
:
247,500 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2016/13675 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 1410 Ada, 39 Parsel, KAVGAZ Mahalle/Köy, KAVGAZ Mevki, E BLOK 3.KAT 7 Nolu Bağımsız Bölüm 6.219,34 m2 yüz ölçümlü A ve F Bloklar 6'şar Katlı B, C, D, E 7 Katlı Betonarme Bina ve Arsası üzerinde bulunan yapının E Blok 3. Kat 7 Numaralı Bağımsız Bölümüdür. 9/800 arsa paylı mesken niteliğindedir. Mesken şehir merkezinde olup, çevresinde Araz Cafe, Özgür Çocuklar Parkı, Yeni TOKİ Konutları gibi donatılar mevcuttur.Ulaşım sorunu bulunmamakta olup, toplu taşıma güzergahı yakınındadır. Çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. Tapu kaydında tam hissesi BORÇLU adına kayıtlıdır.Mesken; 3 Oda, 1 salon, mutfak, banyo, Wc, 3 Balkon hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyon tamamlanmış, oturmaya müsait durumdadır. Brüt Alanı 150 m2 ve Net Alanı 130 m2 olduğu anlaşılmış olup, meskenin asansörlü, merkezi sistem katı yakıtlı kaloriferli, yaklaşık 15 yıllık olduğu ve 3B yapı grubuna girdiği tespit edilmiştir.

Adresi : Fatih Mahallesi Şehit Polis Memuru Hüseyin İmrah Sokak No:5 Gazikent Sitesi E Blok D:7 Merkez / EDİRNE,

Yüz ölçümü : 130,00 m2 ,

Arsa Payı: 9/800,

İmar Durumu :Var,İnşaat tarzı Taşınmazın şehir imar planı içinde Emsal: 1,50 Blok Nizam 7 Kat Kentsel Gelişme alanı içinde kalmaktadır.

Kıymeti : 247.500,00 TL,

KDV Oranı : %1,

Kaydındaki Şerhler : Muhtelif dairelerin hacizleri vardır.
1. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13675 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR