DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 81 m² daire icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180050
Şehir : Düzce / Merkez
Oda Sayısı : 2+1
: 81
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2037 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
106,087 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2020 11:05
İkinci Satış Günü
:
23.09.2020 11:05
Satış Yeri
:
Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 Düzce Adalet Sarayı Arkası 2.Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu Merkez/DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2019/2037 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Düzce ili Merkez Yahyalar Mahallesi, Çayırlık mevkii, 985 parsel sayılı, 11.180,78 m² yüzölçümlü arsa vasıflı ana taşınmazdaki 60/11180 arsa paylı, F blok 2.kat 9 nolu konut nitelikli bağımsız bölüm satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaza ulaşım bölgenin ana arterlerinden olan Kalıcı konutlar Çevre yolundan, kuzeye ilerlerken Metek Toki yolundan sola dönülüp, bu yol üzerinde 150m. ilerleyip, henüz açılmamış olan imar yolundan sağa dönüldüğünde konu taşınmazların bulunduğu site inşaatına ulaşılır.Yakın çevresi konut kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 4 katlı apartman tipi yapılar ve siteler oluşturmaktadır. Orta gelir grubunun talep gösterdiği bölgede Zahid Kevseri İlköğretim Okulu, Zahid Kevseri camii, gibi kamusal kullanımlar bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğal gaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır.985 parsel üzerinde projelendirilen site, 11.180,78 m2 alan üzerinde kurulu 9 adet bloktan oluşmaktadır. Projesinde, Site içinde yeşil alanlar, Çocuk oyun alanları ve yürüyüş alanları,sığınak ve açık otopark barındırmaktadır. Tespit konusu olan taşınmazın bulunduğu F Blok, IIIB yapı sınıfında,ayrık nizamda, zemin +3 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. F Blokta Binanın zemin katında 3 adet mesken ve bina girişi 1-2 ve 3 nolu BB ler,1. Normal katında 4-5 ve 6 nolu BB ler,2. normal katında;7-8 ve 9 nolu B.B' ler, 3. normal katında; 10-11 ve 12 nolu B.B ler olmak üzere toplam 12 adet Bağımsız bölüm olarak projelendirilmiştir. 985 parsel üzerinde, site tarzında bazı blokların inşası devam etmekte, 9 adet bloktan oluşmaktadır. E ve F Blok bitişik,nizam olarak planlanmıştır .F Blok toplam yapı alanı:1182 m² dir. E ve F blokta tamamlanma oranı:% 64,60 olarak tespit edilmiştir. Zemin 1,2 ve 3.cü katların dış cephesinde, mantolama yapılmış, üzeri sıvalıdır. Pencere ve denizlikleri takılmamıştır. Bina içinde, merdiven sahanlık ve basamakların kaplamalarının mermer kaplanmıştır.korkulukların mevcut değildir. Dairelerde ise, alçı sıva,kartonpiyer boru ferJi , şap yapılmış, kabloları mevcut değil, pis su temiz su tesisatı, ısıtma tesisatı mevcut, pencere ve kapı doğrama ve kanatları mevcut değildir.Banyoda taban seramikleri yapılmamış,duvar seramikleri yapılmıştır.Asansör kovasında rayı monte edilmiştir.Tüm katlarda imalat aynıdır Apartman giriş holü tabanı ve kapısı yapılmamıştır.Tespite konu 9 nolu bağımsız bölüm apartman girişini ön kabul ettiğimizde ön sol dairedir. 9 nolu B.B projesinde ve yerinde;Salon ve mutfak nişi bir arada, 2 yatak odası, banyo, giriş antresi ve balkondan oluşmakta olup 81,48 m²'dir.
Yüzölçümü : Ana taşınmaz 11.180,78 m² olup 9 nolu konut 81,48 m²'dir.
İmar Durumu : Uygulama imar planda ayrık nizam 4 kat konut alanına tahsisli, TAKS: 0,30, KAKS:1,70, Hmaks: 12,50 m. olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 106.087,00 TL
Arsa Payı : 60/11180
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı:18/06/2014
1. Satış Günü : 19/08/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 23/09/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 Düzce Adalet Sarayı Arkası 2.Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu Merkez/DÜZCE

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2037 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR