DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 5+1 çatı aralı daire icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154314
Şehir : Düzce / Merkez
Semt-Mahalle : KÜLTÜR MAH. / KONURALP
Oda Sayısı : 5+1
: 158
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1398 Talimat
Muhammen Bedeli
:
335,937 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2019/1398 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Düzce ili Merkez ilçe, Kültür Mahallesi, 19 ada 196 parsel sayılı, 471,67 m² yüzölçümlü arsa vasıflı ana taşınmazdaki 184/1005 arsa paylı, 2.kat 6 nolu dubleks mesken nitelikli bağımsız bölüm satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Ana taşınmaz üzerinde bodrum+zemin+2+çatı kattan oluşan katlı betonarme konut yapısının bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Düzce il merkezine yakın konumda bulunmaktadır. Doğu sınırı boyunca Mehmet Akif Caddesi geçmektedir. Diğer cepheleri komşu parseller ile çevrilidir. Etraflarındaki yakın parsellerde ağırlıklı olarak konut yapılaşmaları ve ticari faaliyette işyerleri bulunmaktadır. Anıtparka, Stadyuma, Alışveriş Merkezine oldukça yakındır. Taşınmaz Düzce il merkezine yaklaşık 700 m, Valilik binasına yaklaşık 660 m mesafededir. Düzce Belediyesine yaklaşık 1,1 km dir. Elektrik, yol ve su hizmeti vardır.Yapının zemin katında boş durumda dükkânlar bulunmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı, boyalı ve yalıtımlıdır. Zemin kat pencereleri demir doğrama 1. ve 2.kat pencereleri ise ahşap görünümlü plastik doğramadır. Yapı üzerinde Sağlam Apt. yazılıdır. Merdiven ve sahanlıklar mermer kaplı olup bağımsız bölümün girişi çelik kapılıdır. Kapı kilitli olduğundan yapı içerisine girilememiştir. Bu nedenle tüm değerlendirmeler proje üzerinden yapılmıştır. 31.12.2012 tarihli Düzce Belediyesi onaylı projesine göre yapının birinci katında meskenler, 2.katında ise çatı katı ile birlikte kullanılan dubleks meskenler bulunmaktadır. 6 nolu bağımsız bölüm 2. katta ve çatı katında yer almaktadır. Onaylı projesine göre 2.katta antre + salon + mutfak + balkon + hol + 2 yatak odası + balkon + yatak odası + banyo Çatı katta ise teras + çatı odası + yatak odası + duş tan oluşmaktadır. Projesine göre 6 nolu bağımsız bölümün net alanı 158,12 m²(balkonlar ve teras hariç 135,00 m²), brüt alanı ise 184,00 m² dir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "kentsel dönüşüm alanı"olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 335.937,65 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.Yön.planı:18/04/2013
1. Satış Günü : 20/05/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1398 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR