DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050340
Şehir : Düzce / Merkez
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24351 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCEİCRA DAİRESİ
2018/24351 ESAS

TAŞINMAZLARIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ : Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin kuzeydoğusunda ve kuş uçuşu yaklaşık 1,35 km, D100 Karayoluna 500 metre mesafede yer almaktadır. Bina yaklaşık 4-5 yaşında olup, yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Taşınmazın bulunduğu parselde kendi içinde bitişik ikili bloklar ve bu bloklar ayrık nizam tarzında yapılmış 3 adet bina mevcuttur. Sitenin etrafı korkuluklu beton duvar ile çevrilidir. Site içinde açık otopark mevcuttur. Her binanın 2 ayrı girişi vardır. Taşınmazın yer aldığı A Blok, zemin + 2 normal kattan oluşmaktadır. Bu binanın her katında da 4 er adet mesken olmak üzere bina toplamda 12 adet mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kapı demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir.
İmar Durumu : Konut alanı, Ayrık nizam, 3 kat, Taks/Kaks:0,45/1,35
Kaydındaki Şerhler: Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
Her İki Taşınmaz için Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Düzce İl, Merkez İlçe, Metek Mahalesi 106 Ada,11 Parsel sayılı ana taşınmaz üzerindeki A Blok zemin kat 1 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölüm olan taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Daire 77m2; 2 oda-salon-mutfak-antre-banyo-wc-2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında(giriş katı) ve binanın cephe olduğu yola göre ön-yan-arka (kuzey-doğu-batı) tarafa cepheli yer alan bir meskendir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler antre, mutfak, salon ve odalarda laminant parke; balkonlar, banyo ve wc de seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyoda ve wc de fayans, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar wc ve banyoda alüminyum asma tavan, diğer mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı granittir. Mutfakta ankastre (ocak-fırın-aspiratör) ve Banyoda tekneli duşakabin, klozet, dolap ve lavabo; wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift camlı pvc; iç kapılar lake boyalı ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Metek Mah. 2310 SK. A Blok No.1 Düzce
Kıymeti : 100.000,00 TL
Yüzölçümü : 77 m2
KDV Oranı : %1
Arsa Payı : 6667/298841
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce İl, Merkez İlçe, Metek Mahalesi 106 Ada,11 Parsel sayılı ana taşınmaz üzerindeki A Blok 2.kat 11 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölüm olan taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Daire net 87m2; 2 oda-salon-mutfak- antre-banyo-wc-2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Binanın 2. katında(son kat) ve binanın cephe olduğu yola göre ön-arka(doğu-batı) tarafa cepheli yer alan bir meskendir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler antre, mutfak, salon ve odalarda laminant parke; balkonlar, banyo ve wc de seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyoda ve wc de fayans, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar wc ve banyoda alüminyum asma tavan, diğer mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı granittir. Mutfakta ankastre sistem(ocak-fırın-aspiratör) mevcuttur. Banyoda tekneli duşakabin, klozet, dolap ve lavabo; wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift camlı pvc; iç kapılar lake boyalı ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Metek Mah. 2310 SK. A Blok No.11 Düzce
Kıymeti : 140.000,00 TL
Yüzölçümü : 87 m2
KDV Oranı : %1
Arsa Payı : 7051/298841
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24351 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR