DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010157
Şehir : Düzce / Merkez
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3594 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
28.08.2019 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/3594 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce İli, Merkez İlçe, Karaca Hacı Musa mahallesi 1432 Ada, 4 Parsel üzerinde M Blok Zemin Kat 4 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm sayılı meskendir. Taşınmazın bulunduğu site semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin kuzey-batısında ve kuş uçuşu yaklaşık 2,4 km, D100 Karayoluna 1 km mesafede yer almaktadır. Bina yaklaşık 5-6 yaşında olup, yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Taşınmazın bulunduğu parselde 12 adet dört katlı betonarme apartman mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı sitenin etrafı bahçe duvarı üzeri demir korkuluk ile çevrilidir. Site girişinde güvenlik noktası ve kontrollü giriş kapısı mevcuttur. Site içinde yeşil alanlar, oyun parkı, açık otoparkı vardır. Taşınmazın yer aldığı bina zemin + 3 kattan oluşmakta olup, bu binanın her katında da 4 er adet olmak üzere toplamda 12 adet mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplamadır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Binada asansör mevcuttur. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Satışa konu daire net 77m2; 2 oda-salon-mutfak-antre- banyo-ebeveyn banyo-wc-balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında(giriş katı), bina giriş kapısına göre ön-yan tarafına site içine cepheli konumda yer alan meskendir. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke; diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyo, ebeveyn banyo ve wc de seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri silikon esaslı plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup, tezgahı çelik evyeli mermerittir. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Ebeveyn banyoda duş tertibatı ve klozet mevcuttur. Pencereler ahşap renkli pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Karacahacı Musa Mah. 1409. Sok. Ak Konaklar, M Blok, No: 4 DÜZCE
Yüzölçümü : 77 m2
Arsa Payı : 20/4560
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, Taks:0,40/Kaks:1,60, yoldan 5 metre komşu parselden 3 metre çekme mesafeli
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 03/04/2014,AT.. KM' ne çevrilmiştir 05/06/2017
1. Satış Günü : 01/08/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 28/08/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce İli, Merkez İlçe, Körpeşler Mahallesi 1494 Ada, 3 Parsel üzerinde S Blok 1. Kat 8 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm sayılı meskendir. Taşınmazın bulunduğu parselde yirmi iki adet dört katlı betonarme apartman, iki katlı betonarme kapıcı dairesi, cami, üç katlı betonarme çarşı mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu site semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin kuzey-batısında ve kuş uçuşu yaklaşık 2,2 km, D100 Karayoluna 900 metre mesafede yer almaktadır. Bina yaklaşık 5-6 yaşında olup, yapısal değeri %6 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Taşınmazın yer aldığı sitenin etrafı bahçe duvarı üzeri demir korkuluk ile çevrilidir. Site girişinde güvenlik noktası ve kontrollü giriş kapısı mevcuttur. Site içinde yeşil alanlar, kamelyalar, oyun sahası, açık otoparkı ve açık yüzme havuzu vardır. Taşınmazın yer aldığı bina zemin + 3 kattan oluşmakta olup, bu binanın her katında da 4?er adet olmak üzere toplamda 12 adet mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplamadır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Binada asansör mevcuttur. Çatı örtü malzemesi kiremittir.Satışa konu mesken net 116m2; 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo-ebeveyn banyo-wc-2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 1. katında(ara kat), bina giriş kapısına göre ön-yan tarafına site içine cepheli konumda yer alan meskendir. 8 Nolu meskenin iki balkonu da cam balkon kapama sistemi ile kapatılmıştır. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke; diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyo, ebeveyn banyo ve wc de seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri silikon esaslı plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup, tezgahı çelik evyeli laminanttır. Mutfakta ankastre sistem(ocak-fırın-aspiratör) mevcuttur. Banyoda tekneli duşakabin, klozet, dolap ve lavabo mevcuttur. Ebeveyn banyoda tekneli duşakabin, klozet, dolap ve lavabo mevcuttur. Wc de klozet mevcuttur. Pencereler ahşap renkli pvc; iç kapılar lake boyalı ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Benzer daire görülerek rapor tanzim edilmiştir.
Adresi : Körpeşler Mah. 1435. Cad. Aşiyan Konutları, S Blok, No: 8 DÜZCE
Yüzölçümü : 116 m2
Arsa Payı :95/2231
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, Taks:0,40/Kaks:1,60, yoldan 5 metre komşu parselden 3 metre çekme mesafeli
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 17/05/2014- AT, Kİ'den KM' ne çevrilmiştir 1405/2018
1. Satış Günü : 01/08/2019 günü 12:10 - 12:15 arası
2. Satış Günü : 28/08/2019 günü 12:10 - 12:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3594 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR