DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963307
Şehir : Düzce / Merkez
Semt-Mahalle : KARA HACIMUSA MAH. / BEYCİLER
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/153 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2019/153 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce İli, Merkez İlçesi, Karacahacımusa Mahallesi'nde kain; 101 ada 16 parselde, 1. katta yer alan 1 numaralı meske niteliğindeki taşınmazdır. Bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede,İl Merkezinin kuzeyinde ve kuş uçuşu yaklaşık 1,7 km, Hürriyet Caddesine cephe konumda yer almaktadır. Bina yaklaşık 2-3 yaşındır. Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın yer aldığı bina bodrum + zemin + 3 kattan oluşmakta olup, bu binanın zemin katında dükkan, normal katlarında da 2 şer adet mesken olmak üzere, toplamda 1 dükkan ve 6 adet mesken mevcuttur. Binanın yola bakan cephesi kompozit giydirme, diğer cepheleri mantolama üzeri sıva ve dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz malzeme kaplı demir doğramadır. Binada asansör mevcuttur. Çatı örtü malzemesi kiremittir. 1 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 70m2; 2 oda-salon/mutfak-antre-banyo-balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 1. Katında (alt katında dükkan mevcut), ön-yan-arka tarafa caddeye cepheli konumda yer alan meskendir. Salon ve mutfak amerikan mutfak tarzı ortak/tek mahal olarak kullanılmaktadır. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler antre, salon ve odalarda laminant parke; diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyoda seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar banyoda asma tavan; diğer mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı granittir. Banyoda tekneli duşakabin, klozet, dolap ve lavabo mevcut olup, haricen wc yoktur. Pencereler ahşap renkli pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çeliktir.
Adresi : Karacahacı Musa Mah. Hürriyet Cad. 60/1 Düzce
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : 1/9
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ticaret + konut alanı, 4 kat, Taks: 0,40/Kaks:1,60
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark Bedeline Taahhüt, Y. Planı 06/05/2016, KM'ne çevrilmitir.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/153 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR