DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 130 m² dubleks mesken icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985462
Şehir : Düzce / Merkez
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / AZİZİYEGÜNLÜ
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 24.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1039 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
208,677 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2016/1039 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Düzce ili Merkez Camikebir Mahallesi 174 ada 1 parsel sayılı 338,67 m2 yüzölçümlü, 1/4 arsa paylı arsa nitelikli ana taşınmazdaki 2.kat 3 nolu bağımsız bölüm olan dubleks mesken olan taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Parsel üzerinde zemin kat+ 2 kat+ çatı katından oluşan betonarme yapı bulunmaktadır. Ana taşınmaz Düzce yeni otogarına 2400 m, düzce adalet sarayına 4160 m, İstanbul-Düzce Ankara D100 karayoluna 950 metre mesafededir. Hemen bitişiğinde çok sayıda ticari ve konut alanları bulunmaktadır. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz ofis sokak ile hastane sokağın kesiştiği noktada ve köşe parsel konumundadır. Ana taşınmazın kuzeyi ofis sokağı batısı ise hastane sokağa cepheli vaziyettedir. Yapıda yalıtım bulunmaktadır. Kalorifer sistemi mevcut olup doğalgaz ile ısınmaktadır. İçi ve dışı sıvalı ve boyalıdır. Bağımsız bölüm girişinde yani dubleks meskenin zemin katında salon, hol-antre, oturma odası ile birlikte mutfak, balkon ve WC bulunmaktadır. Dairede katlar arası geçiş ahşap merdiven ile yapılmaktadır. Yapıda kartonpiyer mevcuttur. İç kısım ve tavan sıvalı ve boyalıdır. Islak yerler seramik kaplı olup diğer yerler laminant parke kaplıdır. Pencere doğramaları ahşap görünümlü PVC'dir. Dış kapısı çeliktir. Mutfaz tezgah altı ve üstü dolapları mevcut, arası ise fayans kaplıdır. Tezgah mermerdir. Ankastre mutfaktır. WC ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. İç kapı dolapları ahşap beyaz amerikan kapıdır. Dubleks dairenin toplam alanı 130 m2'dir.
Yüzölçümü : Ana taşınmaz 338,67 m2 olup 3 nolu dubleks mesken 130 m2'dir.-
İmar Durumu : "Konut alanı+Ticari alan" olarak planlandığı ayrık nizam 3 kata imar izinli olduğu, TAKS:0.40 KAKS:1.30 yapılaşma hükümlerinin geçerlidir.
Kıymeti : 208.677,00 TL
Arsa Payı
: 1/4
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1039 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR