DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Kültür Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941826
Şehir : Düzce / Merkez
Semt-Mahalle : KÜLTÜR MAH. / BEYKÖY
Oda Sayısı : 4+1
: 240
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2470 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 Nolu Oda Merkez / Düzce

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/2470 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili Kültür Mahallesi, 16 ada, 3 parsel sayılı ana gayrimenkul üzerinde 3. Kat (+çatı) 18 Nolu Bağımsız bölüm sayılı mesken niteliğindeki taşınmazdır. Ana taşınmaz niteliği 'betonarme bina ve arsası' şeklindedir. Anagayrimenkul 913,15 m² alana sahiptir. Dikdörtgene yakın bir geometriye sahiptir. Topografik olarak düz ve meyilsizdir. Üzerinde bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı katından oluşan betonarme apartman binası bulunmaktadır. Binanın çatısı örtülü, dışı sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve pencere doğramaları takılıdır. 'Durmaz' apartmanı olarak isimlendirilmiştir. Eski kapı numarası 21 yeni kapı numarası 23 dür. Binanın bodrum katında otopark ve dükkanlar bulunmaktadır. Normal katlarda her katta dört daire bulunmaktadır. Bina asansörlüdür.1 999 yılında meydana gelen depremlerden önce inşa edilmiştir. Beş kat üzeri çatı katlı bir yapıdır. Doğusu Bankalar Sokağa cephelidir. Diğer kenarları komşu parseller ile çevrilidir. Taşınmaz Düzce Şehir Merkezinin batısındadır. Taşınmaz İstanbul Caddesinin yaklaşık 360 metre kuzeyindedir. Anıt Parka yaklaşık 300 metre mesafededir. Düzce Valilik Binasına yaklaşık 430 metre mesafededir. Düzce Belediye Binasına yaklaşık 900 metre mesafededir. Şehir Merkezine (Merkez Büyük Camii Mevkii) yaklaşık 670 metre mesafededir.. Krempark AVM binasına yaklaşık 610 metre mesafededir. Gaziantep Caddesinin başlangıcına yaklaşık 465 metre mesafededir. Lokanta, fastfood, giyim, elektronik, kafeterya, park, çay bahçesi vs gibi işletmelere yürüme mesafesindedir. Alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur. Elektriği, suyu, doğalgazı mevcuttur. Telekom hizmetlerinden faydalanmaktadır. Belediyenin tüm imkanlarından faydalanmaktadır. Ana taşınmaz üzerinde bulunan bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı katından oluşan betonarme apartman binasının 3+Çatı katında bulunmaktadır. Binanın son katındadır. Güney-batı köşesindedir. Dubleks daire şeklindedir. Dairenin içine girilememiştir. Binanın 4+1 şeklinde olduğu, 2 banyo bulunduğu, ıslak zeminlerin seramik oda zeminlerinin laminant parke kaplı olduğu, kapıların ahşap kapı olduğu, camların pvc olduğu, dış kapının çelik kapı olduğu, çatı katına çıkış için ahşap merdiven bulunduğu, çatı katında açık terasının bulunduğu, dairenin kaloriferli ve kombili olduğu, yaklaşık 240 m2 alana sahiptir. Dairenin elektriği, suyu ve doğalgazı bağlıdır. Taşınmaz beş katlı betonarme apartman binasının 3+Çatı (son kat) katında bulunan mesken nitelikli dairedir. Müstakil bir yapı değildir. Tek temel üzerine yapılmış apartman binasının bir bağımsız bölümüdür. Aynı temel üzerinde, aynı çatı altında bulunan bağımsız bölümden biridir.
Adresi : Kültür Mah. Durmaz Apt. No:23 Merkez / Düzce
Yüzölçümü : 240, m²
Arsa Payı : 450/6400
İmar Durumu : Konut Alanı, Ayrık Nizam 4 Kat, 0,60 Çekme Mesafesi
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 06/05/1996- AT Gayrimenkulün Mülkiyeti Kat Mülkiyetine geçmiştir.İpotek Dosyasından satışlıdır.
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 Nolu Oda Merkez / Düzce

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2470 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR